Władze San Francisco zmieniają nazwę jednej z ulic. Po 28 latach „Lech Walesa Street” zastąpiona będzie imieniem Toma Waddella, który jest działaczem homoseksualnym i twórcą ”Gejowskich Igrzysk Olimpijskich”.

Lech Wałęsa podpadł władzom San Fransisco swoimi wypowiedziami na temat homoseksualistów. W jednym z wywiadów stwierdził, że geje powinni w Sejmie zajmować oddzielne ławy albo nawet powinni znajdować się „jeszcze za murem”. Słowa Wałęsy wywołały ogromne oburzenie w środowisku homoseksualnym.

Oni muszą wiedzieć, że są mniejszością i muszą się do mniejszych rzeczy przystosować. A nie wchodzić na największe szczyty, na największe godziny, największe prowokacje, żeby psuć tych innych, albo wybierać z tej większości – powiedział przywódca Solidarności.

Ulica ma nosić teraz imię dr Toma Waddella, który jest działaczem gejowskim zmarłym na AIDS oraz inicjatorem ”Gay games”. Jednak jeszcze przez 5 lat będzie wisiała tablica z nazwiskiem Lecha Wałęsy pod tablicą z imieniem nowego patrona ulicy

Na podstawie: wpolityce.pl/ pch24.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here