Foto: Wikimedia Commons

Parlament Europejski poparł dziś w głosowaniu umowę gospodarczo-handlową między Unią Europejską i Kanadą – CETA.

Negocjacje pomiędzy Unią a Kanadą trwały sześć lat. Porozumienie podpisano w zeszłym roku, ale nie mogło wejść w życie bez zgody PE. W dzisiejszym głosowaniu Parlament Europejski dał zielone światło dla stosowania umowy. Za ratyfikacją głosowało 408 z prawie 700 europosłów, którzy wzięli udział w głosowaniu. Środowiska lewackie nie omieszkały przy tej okazji zaatakować Donalda Trumpa.

Patrzymy na Donalda Trumpa, który wypowiedział Transpacyficzną Umowę o Wolnym Handlu, który chce budować mury na granicach, my, jako Europejczycy, chcemy w tym dniu, tym głosowaniem udowodnić, że nie budujemy murów, lecz mosty – powiedział szef Europejskiej Partii Ludowej Manfred Weber.

Umowie CETA od początku towarzyszą liczne protesty na całym świecie. Podobnie było dziś przed siedzibą Parlamentu Europejskiego, gdzie zebrała się grupa przeciwników porozumienia. Niestety póki co socjalistyczne elity niewiele sobie z tego robią.

Teraz umowa musi zostać ratyfikowana przez parlamenty krajów członkowskich UE, ale większość zapisów dotyczących ceł, dzięki zgodzie PE będzie stosowana tymczasowo jeszcze przed zakończeniem procesu ratyfikacyjnego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.