RTP Unia Racibórz po raz piąty z rzędu wywalczyła tytuł mistrza Polski w piłce nożnej. Sukces został przypieczętowany wysokim zwycięstwem 4 – 0 nad AZS UJ Kraków.

Kobiecy zespół Unii Racibórz istnieje od 2003 roku, początkowo był żeńską sekcją klubu o tej samej nazwie, a od 2008 działa jako niezależny. Oprócz pięciu tytułów mistrza Polski pilkarki z Raciborza trzykrotnie sięgnęły po Puchar Polski (w trzech ostatnich sezonach) oraz czterokrotnie po mistrzostwo Polski w rozgrywkach halowych. W najbliższą niedzielę zmierzą się z Medykiem Konin w finale Pucharu Polski.

Należy dodać, że sukces na finiszu rozgrywek jest tym większy ze względu na to, że w tym roku klub borykał się z problemami finansowymi. Na początku sezonu nie było do końca wiadomo, czy zespół w ogóle przystąpi do rozgrywek. Ostatecznie jednak udało się nie tylko zagrać w Ekstralidze, ale także w niej zwyciężyć.

Wywalczenie Mistrzostwa Polski oznacza, że Unia Racibórz w następnym sezonie zagra w eliminacjach do Ligi Mistrzyń. W poprzednich czterech sezonach trzykrotnie kończyła udział w LM na 1/16 finału.

 

źródło: rtpunia.raciborz.com.pl, wikipedia.org, pzpn.pl

źródło zdjęcia: rtpunia.raciborz.com.pl