Flaga Ukrainy źródło: wikimedia common autor: Shamil Khakirov

Na szczycie UE-Ukraina w Brukseli obywatele Ukrainy usłyszeli obietnicę, że już wkrótce będą mogli podróżować do Unii Europejskiej bez wiz.

Obietnicę tę złożyli kanclerz Niemiec Angela Merkel oraz prezydent Francji Francois Hollande w rozmowie telefonicznej z prezydentem Ukrainy. O sprawie poinformował przewodniczący Komisji Europejskiej Jean-Claude Juncker.

Przedstawiciele Unii zapewnili Petra Poroszenkę, że do końca roku wyjaśnione zostaną wszystkie związane z tym otwarte kwestie.

Dla Ukrainy planowana liberalizacja ruchu wizowego jest sygnałem zbliżenia z Unią Europejską i wyrazem uznania dla woli reform proeuropejskiego rządu w Kijowie. Ukraina musi jeszcze dopasować swoje przepisy paszportowe oraz odpowiednie systemy komputerowe do standardów unijnych.

Przeszkodę na drodze do zniesienia wiz stanowi wewnętrzna dyskusja w Unii Europejskiej na temat mechanizmu pozwalającego na szybkie przywrócenie wiz. Mechanizm taki mógłby zostać uruchomiony, kiedy okazałoby się, że zniesienie wiz spowodowałoby np. znaczny wzrost nielegalnej imigracji.

1 KOMENTARZ

  1. Turcja w Uni Europejskiej to koniec Europy jaką znają ostatnie pokolenia !!! !!!!
    Opanujcie się przed zalewem imperium otomanskiego.

    0

    0

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.