W Muzułmańskim Centrum Kulturalno-Oświatowym we Wrocławiu powstanie multikulturowy mural „Różnorodni po to, aby się poznać”. Wszystko za pieniądze podatników.

Autorami malowidła mają być gimnazjaliści z różnych wrocławskich społeczności: ewangelickiej, katolickiej, muzułmańskiej, romskiej oraz żydowskiej. W mieście odbędzie się także wykład dotyczący zaangażowanego społecznie graffiti.

W uroczystości odsłonięcia muralu wezmą udział m.in. przedstawiciele Muzułmańskiego Centrum Kulturalno-Oświatowego, Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego, Związku Gmin Wyznaniowych Żydowskich w RP, Szkoły Dialogu Kultur EtzChaim we Wrocławiu czy Stowarzyszenia na Rzecz Integracji Społeczeństwa Wielokulturowego Nomada.

Choć podaje się, że mural mają namalować m.in. „gimnazjaliści ze społeczności katolickiej”, to w całej akcji nie biorą udziału katolickie organizacje, w przeciwieństwie do tych innowierczych.

Nie podano niestety, ile ta urzędnicza zabawa będzie kosztowała unijnych podatników.

 

mn

2 KOMENTARZE

  1. Oczywiście to pomysł władz lokalnych, a kasa idzie z lokalnych pieniędzy. Lokalne to jednak nie tylko wpływy z podatków od mieszkańców ale i ze skarbu państwa. Natomiast kasą rozporządzają władze miejskie nie związane z obecnym rządem.

    13

    0

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.