Źródło: wikimedia.org
Źródło: wikimedia.org
Źródło: wikimedia.org

Jak informuje portal zus.pox.pl, ZUS postanowił zorganizować “Dni Poradnictwa” dla osób ubezpieczonych. Sytuacja ta nie byłaby dziwna, gdyby nie fakt, że te porady były udzielane przez urzędników w…jednym z największych włoskich kurortów – w Palermo na Sycylii. Sprytny sposób na wakacje na koszt podatnika? A może raczej ukłon w stronę osób, które akurat były na wakacjach lub po prostu mieszkają we Włoszech i są zainteresowane działalnością ZUS?

Na portalu czytamy, że pod koniec kwietnia polska ambasada w Rzymie opublikowała na swoich stronach informacje o tym, że ZUS organizuje “Dni Poradnictwa”. Urzędnicy postanowili, że udzielą bezpłatnych porad Polakom mieszkającym we Włoszech. Pierwsze spotkanie zaplanowano na 16 maja w Rzymie, zaś dzień później spotkanie odbyło się we Włoskim kurorcie na Sycylii.
Niestety nie ma danych co do kosztów tej wspaniałomyślnej wyprawy, w której udział wzięli urzędnicy zatroskani o los mieszkających we Włoszech Polaków, którzy nie do końca są świadomi jak działa ZUS.

Program “Dni Poradnictwa” możemy zobaczyć poniżej:
DZIEŃ I – Rzym, 16 maja 2015r., (tutaj)
DZIEŃ II – Palermo, 17 maja 2015r., (tutaj)

DG

 

Źródło: zus.pox.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.