foto: flickr.com
foto: flickr.com

W naukowym czasopiśmie „Science” zostały opublikowane sfałszowane badania na temat „małżeństw jednopłciowych” – starano się udowodnić, że przeciwników homomałżeństw łatwo przekonać, jeśli będą oni mieć krótkotrwały kontakt z aktywistami homoseksualnymi.

Pseudo badania o których mowa zostały przeprowadzone przez doktoranta UCLA Michaela Lacoura, który przyznał się do sfałszowania niektórych danych. Wyjawił także, że kłamał w sprawie źródeł finansowania badania. Analizę pomogli mu zrobić homoseksualiści z Los Angeles LGBT Center. Odrzuca jednak insynuacje, że płacił gotówką osobom biorącym udział w badaniu, nakłaniając je do kłamstwa.

Do ujawnienia fałszerstwa doszło po tym, jak inny doktorant Uniwersytetu Kalifornijskiego w Berkley, Joshua Kalla próbował rozszerzyć metody badawcze Lacoura w celu analizy równości osób transpłciowych na Florydzie. Gdy Kalla skontaktował się z firmą ankieterską, która miała rzekomo pomagać Lacourowi, wyszło na jaw, że firma ta nic nie wie o badaniu.

Kalla i jego współpracownicy odkryli szereg innych nieprawidłowości dot. przygotowania analizy przez Lacoura. Doktorant nie uzyskał wsparcia – jak wcześniej twierdził – Williams Institute, Fundacji Forda i Fundacji Evelyn and Walter Haas. Jego badania całkowicie sfinansowało lobby homoseksualne z Los Angeles.

źródło: newsmax.com / pch24.pl