Władysław BartoszewskiOd wczoraj media i komentujący prześcigają się w żalu i peanach na cześć zmarłego niespodziewanie Władysława Bartoszewskiego. Oczywiście, należy uszanować każdą śmierć bo tego wymaga od nas chociażby nauka chrześcijańska ale i zwykła moralności. Niemniej śmierć, nie powinna być okazją do wybielania i zakłamywania faktów. 

A fakty są takie, że Władysław Bartoszewski najdelikatniej mówiąc nie pałał miłością do Polski i Polaków. To właśnie on nazwał Polaków, protestujących 1 sierpnia 2013 na Powązkach „motłochem”. On wyzywał swoich politycznych przeciwników od bydła. To wreszcie Władysław Bartoszewski – ŻADEN PROFESOR NA BOGA, TO WYMYSŁ USŁUŻNYCH MEDIÓW – był łaskaw stwierdzić w rozmowie z niemieckim „Die Welt”, że podczas wojny „bardziej bał się Polaków, niż Niemców”.

Wreszcie przez swoją małość i zawiść, blokował nadanie Orderu Orła Białego prawdziwemu bohaterowi Polski, prawdziwej ikonie – rotmistrzowi Pileckiemu. Sam natomiast, jako jeden z nielicznych opuścił Auschwitz po 7 miesiącach. Ze względu na … zły stan zdrowia. I nie przeszkodziło mu nawet to, że Niemcy w obozach jednostki słabe i chore „wypuszczali” kominem krematoryjnym. On jeden wyjechał główną bramą. Profesor Mira Modelska – Creech z Georgetown University w Waszyngtonie, twierdziła kilka lat temu że jeden ze świadków, który przeżył Oświęcim mówi iż Władysław Bartoszewski był donosicielem.

W roku 1991 otrzymał dyplom honorowego obywatela państwa Izrael, w 2010 został człowiekiem roku wg. „Gazety Wyborczej”. W roku 1996 otrzymał Medal Stresemanna – a więc zajadłego polakożercy, który żądał od Polski nie tylko Gdańska i „korytarza” przez Pomorze, ale również Śląska i wielkiej części Wielkopolski. W roku 1925 Stresemann wszczął wojnę celną z Polską, konsekwentnie dążył do izolowania naszego kraju na arenie międzynarodowej.

To tylko kilka faktów, wystarczy wejść do internetu, sięgnąć po książki a dowiemy się prawdy o Bartoszewskim. Odszedł człowiek, i w obliczu śmierci należy mu się szacunek. Ale należy pamiętać, że nie był to polski patriota więc te peany na jego cześć nie są na miejscu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.