Opinią publiczną wstrząsnęła niedawno informacja o 25 letnim niepełnosprawnym umysłowo Radku, który nie zdając sobie sprawy z tego co robi i że to co robi jest niewłaściwe dokonywał drobnych kradzieży. Osoby znające Radka, mówią że np. pożyczał rower, którego później nie oddawał. Jednak kiedy właściciel zgłosił się do niego i mówił że to jego rower 25 latek natychmiast oddawał fanty. Radkiem opiekuje się matka. Sąd uznał jednak, że pomimo upośledzenia umysłowego, mentalności kilkulatka, nieumiejętności pisania i czytania Radek jest zdolny do uczestniczenia w procesie, gdyż jest … „poczytalny i dorosły”. Za drobne kradzieże Radek ma spędzić w więzieniu jeszcze 4 lata.

Według relacji matki podczas jednego z widzeń Radek nie wiedząc co się dzieje i dlaczego siedzi w więzieniu trzymając matkę za rękę płakał powtarzając w kółko: „Zabierz mnie do domu”. Czy sytuacja ta nie pokazuje jak zwyrodniały, zepsuty i skompromitowany jest nasz wymiar (nie)sprawiedliwości ? Świadomi mordercy, zbrodniarze, którzy kazali strzelać do ludzi jak Jaruzelski czy Kiszczak pławią się w luksusach, unikając procesów ze względu na rzekome choroby. Tymczasem niepełnosprawny umysłowo 25 latek, mający na swoim koncie kilka drobnyck kradzieży (rower, kosiarka…), nie będąc świadomym czynów, których dokonał jest osądzany natychmiast i gnije w więzieniu z dala od najbliższej mu osoby jaką jest matka ? Czy to jest to PAŃSTWO PRAWA, które obiecywali nam obecnie rządzący ? Czy możecie spokojnie patrzeć na cierpienie chorych ludzi ? Macie satyskakcję dręcząc osobę upośledzoną zwyrodnialcy ? Zajmijcie się mordercami, gwałcicielami, pedofilami, dilerami, którzy chodzą po naszych ulicach i maja się dobrze. Osądźcie wreszcie komunistycznych zbrodniarzy. Radek „podreperował” wam statystyki ??

Gardzę wami ludzkie hieny, pozbawione wyższych uczuć. Życzę Wam również abyście mogli doświadczyć tego samego, czego doświadcza matka Radka. Jak chcecie się wykazać to opłaćcie Radkowi leczenie a nie zamiatajcie problemu pod dywan zamykając chorego człowieka z kryminalistami.

Jedyną szansą Radka jest prawo łaski, które może zastosować prezydent.