foto: Flickr.com

Jak wynika z sondażu ośrodka Median, Viktor Orban traci zwolenników. Jego partia Fidesz odnotowała spadek poparcia o 6 pkt. procentowych. 

Między 21. a 26. kwietnia przeprowadzono sondaż, który ukazał spadek poparcia Partii Fidesz z 37 procent na 31. Niemniej jednak Fidesz nadal pozostaje partią otrzymującą największe poparcie w kraju.

Do 40 procent zmniejszyło się także poparcie dla Viktora Orbana. Z sondażu wynika także, że 37 procent Węgrów chce, by u władzy pozostał Orban. W styczniu tego roku opowiadało się za tym 48 procent.

Agencja Reutera podała wyniki sondażu Instytutu Tarki, z których wynika, że miejsce Fideszu wynosi 33 procent i przez cały czas utrzymuje się na jednym poziomie.

Reuters pisze również, że Unia Europejska dała Orbanowi miesiąc na przeprowadzenie rewizji w sprawie ustawy, którą uznano za sprzeczną z unijnymi zasadami wolnościowymi. Krytycy twierdzą, że ustawa jest skierowana przeciwko Uniwersytetowi Środkowoeuropejskiemu, którego założycielem jest George Soros. Gdyby nowa ustawa weszła w życie, Uniwersytet ten mógłby zostać zamknięty.

źródło: dziennik.pl, reuters.com

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.