W dniu dzisiejszym awnasem rozegrano dwa mecze 3 kolejki PGNiG Superligi Mężczyzn. Wszystko z powodu weekendowych zmagań Mistrza oraz vce Mistrza Polski w ramach Ligi Mistrzów.

Pierwsi na parkiet wybiegli zawodnicy Orlen Wiłsy Płock i Górnika Zabrze. Płocczanie dotychczas zanotowali komplet zwycięstw, Zabrzanie natomiast ulegli Vive Kielce a następnie pokonali Zagłębie Lubin. W barwach Górnika zagrali dziś byli zawodnicy Wisły – Michał Kubisztal oraz Adam Twardo. Wyrównane spotkanie toczyło się jedynie przez kilka minut. Prowadzenie gościom dał Bartłomiej Tomczak ( 3 – 2), ale od tego momentu do głosu zaczęli dochodzić „Nafciarze”, którzy stopniowo powiększali swoja przewagę. Ostatecznie vce Mistrzowie kraju wygrali 30 – 22 i tym samym pokazali dobitnie, że pomimo wielu wzmocnień, póki co Zabrzanie podobnie jak i pozostałe zespoły nie są w stanie zagrozić „wielkiej dwójce”. Najskuteczniejszym zawodnikiem meczu zostali Mariusz Jurkiewicz i Muhamed Toromonovic. Obaj zdobyli po sześć bramek.

W Kielcach, Vive gościło ekipę Azotów Puławy, która przed sezonem wymieniana była w gronie pretendentów do medalu. Od samego początku to Vive narzuciło swój styl gry, ale goście grali solidnie i starali się w miarę możliwości dotrzymywać kroku gospodarzom. Po przerwie jednak po raz kolejny swoje zrobiła długa ławka rezerowych kielczan a Puławianie opadli z sił i zaczęli popełniać proste błędy. Ostatecznie podopieczni Bogdana Kowalczyka ulegli Mistrzowi Polski 19 – 34, co na pewno nie przynosi chluby ekipie, która marzy o medalu. Najwięcej bramek w meczu zdobył kapitan Vive – Grzegorz Tkaczyk (6 trafień).

Obie ekipy gospodarzy przede wszystkim chciały zdobyć po dwa punkty i uniknąć kontuzji. Teraz zaczyna się bowiem poważne granie w ramach Ligi Mistrzów. Co ciekawe, po raz pierwszy w historii dwie polskie drużyny zagrają w jednej grupie. Już w niedzilę Orlen Wisła Płock zagra z niemieckim THW Kielc a Vive Targi Kielce z francuską Dunkierką. Nadmienić należy, że w tym roku drużyna z Kielc bronić będzie historycznego 3 miejsca w Lidze Mistrzów, wywalczonego w zeszłym roku po pokonaniu THW Kiel, który będzie rywalem grupowym obu naszych ekip.

O tym jak radzą sobie polskie drużyny, ale również o przebiegu innych spotkań Champions League na bieżąco informował będzie portal parezja.pl. Na naszej stronie znajdziecie Państwo oprócz wyników wypowiedzi zawodników, ciekawostki i obszerne relacje. Serdecznie zapraszamy.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here