Podopieczni trenera Bogdana Wenty dopiero 10 dni temu rozpoczęli treningi. Jak sami mówią, dotychczas skupiali się przede wszytskim na sile i wydolności. Mało było ćwiczeń z piłką na hali. Mimo to Vive wygrało turniej pokonując m.in niemiecki Frisch Auf! Goppingen oraz białoruski Meszkow Brześć. W ostatnim dniu turnieju kielczanie niespodziewanie zremisowali ze słowackim Tatranem Presov, choć w 43 minucie prowadzili już 27 – 20.

Drugie miejsce w turnieju zajął Frisch Auf!, trzecie Meszkow a ostatnie z jednym punktem Tatran Preszov. Najskuteczniejszym zawodnikiem turnieju był chorwacki skrzydłowy Vive – Ivan Cupic, który w trzech meczach zdobył 22 bramki. Najlepszym bramkarzem wybrano golkipera Meszkowa Brześć – Ivana Pejsica a MVP turnieju zawodnika Goppingen – Michael Kraus.

Na uwagę zasługuje również debiut nowego kołowego Vive, reprezentanta Hiszpanii Julena Aginagalde. Nowy zawodnik w trzech spotkaniach trafiał do siatki rywali 11 bramek a to dopiero początek jego przygody z Vive. Jak to mówią, czas działa na jego korzyść.