grafika o treści news

Styl vintage w ostatnich latach przeżywa prawdziwe odrodzenie. Trend, który pokochały miliony kobiet na świecie jest jednym z najmocniejszych stylów ostatnich sezonów. Old fashion oznacza powrót do czasów, kiedy moda była istotną częścią wizerunku, zarówno wśród kobiet, jak i mężczyzn. Czym charakteryzuje się styl vintage? I dlaczego ludzie coraz częściej wybierają używane ubrania?

Czym jest moda vintage?

Niektórzy śmieją się, że są jak koty – mają dziewięć żyć. Czym tak naprawdę są ubrania vintage i czy charakteryzuje się sam styl?  Vintage, czyli wszystko, co kiedyś było modne i nosi na sobie znamiona minionych dekad. W najbardziej klasycznym wydaniu vintage polega na inspirowaniu się fasonami z lat 40. i 50. minionego wieku. Sukienki w stylu pin-up, wąska linia talii jak z kolekcji New Look Diora z 1947 roku, rękawiczki, kapelusze i czerwona szminka na ustach. Do tego ołówkowe spódnice, koszule z kołnierzykiem i żakiety z baskinką, która podkreśla wcięcie w talii. To także obcisłe sukienki, ale też te rozkloszowane i sięgające 3/4 łydki.

Do kogo jest styl vintage?

Jeśli zastanawiasz się, czy są jakieś przeciwwskazania, by nosić styl vintage, podpowiadamy, że takowe nie istnieją. Ten modowy kierunek mogą bowiem obrać zarówno młode, jak i te nieco starsze kobiety. Jednak trzeba pamiętać, że gdy sięgamy po ubrania, szczególnie po te z pierwszej połowy XX wieku, warto zmiksować je ze współczesnymi elementami. Dlaczego? A chociażby dlatego, że dość łatwo można sprawić, że stworzony przez nas retro look, doda nam lat. Outfity w stylu vintage często kojarzą się z elegancją, a z nią wszystkim jest do twarzy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here