Wczoraj w Rzymie odbyła się „Ogólnoświatowa Manifestacja Solidarności z Syrią – Ręce precz od Syrii!”. Uroczystość zgromadziła kilkaset osób, głównie młodzieży z Europy.

Początkowo manifestacja miało się odbyć na placu Ponte Milvio, jednak po interwencji władz miejskich i policji przeniesiono ją na ulicę Monti della Farnesina w pobliżu placu. O 13:30 odbyła się pierwsza dyskusja na scenie pomiędzy przedstawicielami włoskiej sekcji EFSS (European Front Solidarity for Syria). Udzielano wywiadów włoskiej telewizji, była także włoska i hiszpańska prasa, niezależni dziennikarze. Z informacji przekazywanych w internecie wynika, że manifestacja zgromadziła kilkaset osób. Dla uczestników przygotowano specjały syryjskiej kuchni.

Podczas uroczystości nie zapomniano o minucie ciszy dla poległych, był także odtwarzany hymn syryjski.  Następnie rozpoczęto kolejną sesję dyskusji z przedstawicielami syryjskiej społeczności. Na scenie przemawiał m.in. biskup katolicki Kepuci Helary, który był 20 lat w izraelskim więzieniu. Był także emitowany film dokumentalny o Syrii. Odbyły się przemówienia przedstawicieli EFSS z Włoch, Czech, Belgii, Francji, Hiszpanii i Rumunii.

Źródło: EFSS Rumunia Źródło: EFSS Źródło: EFSS Źródło: EFSS Źródło: EFSS

źródło informacji:czeski oddział European Front Solidarity for Syria