Obecna sytuacja zdecydowanie należy do tych wyjątkowych. W życie wdraża się z tego powodu specjalne rozwiązania. Podczas epidemii koronawirusa potrzebnych jest wiele środków ostrożności. Zachowanie i rozwiązania wcielane przez obecny rząd Prawa i Sprawiedliwości budzą wielkie emocje. Wiadomo jednak, że o bezpieczeństwo i higienę należy teraz szczególnie dbać. Dlatego nadchodzące wakacje 2020 będą z pewnością nieco inne niż te, które znaliśmy do tej pory.

Obostrzenia w obiektach wypoczynkowych

Obecnie hotele, motele, pensjonaty i inne obiekty tego typu zmagać się będą z szeregiem nowych ograniczeń oraz zasad.

Pierwszym i najbardziej logicznym obostrzeniem jest ograniczona liczba gości w konkretnej części obiektu. Oblicza się ją jako iloczyn – podwojenie liczby pokoi. Informację o maksymalnej liczbie gości należy umieścić w recepcji lub przed wejściem do obiektu.

Oczywistym jest też, że hotelarze mają obowiązek poinformować wypoczywających, którzy zdecydowali się na pobyt w zarządzanym przez nich obiekcie o procedurach bezpieczeństwa w czasie epidemii.

Dodatkowo zadaniem przedsiębiorców jest też zapewnienie dozowników z płynem dezynfekującym na terenie całego budynku. Z czego szczególnie ważne jest, aby środki czystości znalazły się przy wyjściach, recepcji, wejściach do wind, punktach gastronomicznych, a także wyjściach z toalet. A więc punktach, gdzie występuje największy kontakt z pracownikami lub miejscach uczęszczanych przez wiele osób. Przed dozownikami powinno się umieścić instrukcję prawidłowego sposobu mycia rąk.

Zaleca się też (nie jest to obowiązkiem) umożliwienie klientom zakupu maseczek ochronnych w hotelowej recepcji. Z pewnością jest to potrzebny i pomocny zabieg.

Wakacje 2020 to też koniec korzystania z powierzchni, gdzie spędza się czas z innymi ,,mieszkańcami” hotelu. Pomieszczenia, takie jak place zabaw dla dzieci, baseny, sauny, świetlice, pokoje telewizyjne czy też dyskoteki zostaną wyłączone z użytku. Wyjątek stanowi sytuacja, gdzie ktoś wynajmie całe tego typu miejsce do celów prywatnych.

Hotelowe restauracje i bary swoje specjały serwować będą tylko i wyłącznie wynos. Nie ma mowy o wieczornym przesiadywaniu w nich z przyjaciółmi i powolnym sączeniu piwa.

Pamiętajmy, że walczymy nie tylko o swoje własne zdrowie i bezpieczeństwo, ale też bezpieczeństwo innych. Starajmy się przestrzegać wszystkich zasad i zaleceń, jak tylko potrafimy, a już niedługo choć w części nasze życie wróci do normalności.