W rosyjskiej telewizji pojawił się długi film na temat Antoniego Macierewicza. Rosyjska dziennikarka poprosiła o wypowiedź na temat ministra obrony narodowej interesujący zestaw gości. Rozmawiali z nią Leszek Miller, Lech Wałęsa czy Jerzy Urban. To najlepsze możliwe grono, by nakreślić sylwetkę Macierewicza, prawda?

Z filmu dowiedzieliśmy się m.in., że Macierewicz dążąc do budowy tarczy antyrakietowej w Polsce, realizuje interesy amerykańskie. Całość okraszona jest zdjęciami z protestów grupy mieszkańców Słupska, którzy w swojej okolicy żadnych wojskowych instalacji nie chcą. Taka jest właśnie rosyjska narracja. Jest też o rusofobii i tabunach faszystów w Polsce. Są zdjęcia z Marszu Niepodległości. Fotografie Macierewicza są bardzo tendencyjne.

W dalszej części autorka skupia się już na samym Antonim Macierewiczu i tutaj główną rolę gra legendarny opozycjonista Lech Wałęsa, który śmie mówić o zdrowiu psychicznym ministra obrony. Dziwi się, że ktokolwiek może objąć takie stanowisko, nie przechodząc testów psychiatrycznych.

Co ciekawe, redaktora Marcina Wikłę, który poinformował o sprawie, zaatakował rzecznik Lecha Wałęsy, grożąc oddaniem sprawy prawnikom w kwestii rzekomego „oszczerstwa”. Śmieszne. Prawda widoczna jest czarno na białym.

https://www.youtube.com/watch?v=hDLeb6sFunY