fot. Flickr.com CC 2.0

Lech Wałęsa podczas ósmej edycji nagrody POLONICUS w Akwizgranie (Aachen) został wyróżniony za całokształt swoich dokonań na rzecz wolności i demokracji w Polsce i Europie. Podczas swojego przemówienia wezwał Niemcy do objęcia przywództwa w Europie.

Wałęsa podkreślił, że “Niemcy są największą potęgą w Europie i chciałby, żeby i Polska nią była”. Dlatego zaapelował, by Niemcy “skończyły z kompleksami i przejęły odpowiedzialność za Europę”.

“Jeśli chcecie zbudować mądrą Europę, to musicie ją osadzić na wartościach, i jeśli ktoś, Polska, Węgry czy ktokolwiek inny, rozbije Unię, to wy, jako wiodąca siła, musicie mieć przygotowane w kieszeni rozwiązanie. I pięć minut po rozpadzie Unii zakładacie nową” – powiedział Wałęsa.

2 KOMENTARZE

  1. Tw bolek tobie to My juz podziekujemy:))) miales swoje 5 min to pokazales jak z ucha strzelasz hahaha wiec wez ty te swoje madrosci schowaj do teczki tw bolka:D i wez sie za czytanie ksiazek bo slaby ten twoj polski. Wiem, wiem, nie chcesz, no ale musisz:D Nie rozumie takich ludzi jak on. Tyle gowna o nim wycieklo na swiatlo dzienne, a ten dalej probuje byc w swietle jupiterow:D

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.