foto: youtube

Polska “antysystemowa prawica” od dawna budzi pusty śmiech. Długo wydawało się, że Kukiz’15 będzie chlubnym wyjątkiem. Nic bardziej mylnego.

Prezydium klubu Kukiz’15 wydało oświadczenie o wykluczeniu z niego posła Piotra Marca. Pod decyzją podpisali się posłowie Agnieszka Ścigaj, Grzegorz Długi, Marek Jakubiak i Jarosław Porwich.

Piotr Liroy-Marzec w swojej działalności poselskiej otoczył się ludźmi, dla których, ze względu na nasze standardy, nie może być miejsca w ruchu Kukiz’15. Są wśród nich byli wpływowi działacze Platformy Obywatelskiej oraz Prawa i Sprawiedliwości. Są też wśród nich ludzie, których działalność na styku polityki i biznesu świadczy o ich głębokiej nieuczciwości – napisano w oświadczeniu.

Najbardziej bulwersujące są podejrzenia, udokumentowane publikacjami prasowymi, o uwikłaniu najbliższego otoczenia Piotra Liroya-Marca w procesy tak zwanej dzikiej reprywatyzacji w Warszawie. Kukiz’15 powstał po to, by walczyć z “czyścicielami kamienic”, a nie z nimi współpracować! – czytamy.

Jednocześnie zastrzeżono, że droga powrotna nie zostaje politykowi całkowicie odcięta.

Jeśli Piotr Liroy-Marzec natychmiast zaprzestanie współpracy oraz jakichkolwiek dalszych kontaktów ze wspomnianymi wyżej osobami, a jednocześnie uczciwą pracą w Sejmie udowodni, że zasługuje na zaufanie naszych wyborców, to droga powrotu do klubu poselskiego Kukiz’15 będzie dla niego otwarta – zadeklarowano.

Posłowie Kukiz’15 brawo! POPiS jest z was dumny.

1 KOMENTARZ

  1. Kukiz 15 – kolejna hybryda PO. Zardzewiały kogucik na dachu, który nawet już nie wie w którą stronę się kręci, przy byle zefirku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.