Czy władze Warszawy zatrudniły do ochrony PKiN agencję ochrony, która nie płaci swoim pracownikom pensji? Tak twierdzi Związek Syndykalistów Polski, który protestował pod Pałacem Kultury i Nauki. Chodzi o Agencję Ochrony Impuls przeciwko której ZSP protestował już nie pierwszy raz.

Foto: parezja.pl

Na jednym z takich protestów, w sierpniu ubiegłego roku, przedstawiciel firmy zaatakował jednego z protestujących, który przemawiał przez megafon, po czym ukrył się w biurze i wezwał policję. Jak twierdził – to on został uderzony. Pracownicy AO Impuls już wielokrotnie protestowali pod siedzibą firmy z powodu nie płacenia im pensji lub conajmniej zalegania z nimi po kilka miesięcy.

Firma otrzymała trzecie miejsce w Konkursie na Najgorszego Pracodawcę 2013 r. ZSP domaga się od Impulsu natychmiastowej wypłaty zaległych wynagrodzeń, a od władz miasta zmiany polityki zatrudniania nieuczciwych firm. Związek apeluje także, by przetargi zawierały warunek zatrudniania pracowników na legalnych umowach o pracę wtedy gdy istnieje stosunek pracy, oraz by dyskwalifikowane były firmy, które nie płacą pracownikom.

na podstawie: zsp.net.pl, alexjones.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.