foto: Jan Fryta / wikimedia.commons.org
foto: Jan Fryta / wikimedia.commons.org
foto: Jan Fryta / wikimedia.commons.org

Tuż przed wyborami samorządowymi, Hanna Gronkiewicz Waltz zapewniała że Warszawiacy II linią metra pojadą już 14 grudnia. Wybory minęły, a prezydent Warszawy informuje że dziś o otwarciu…nie myśli.

Tuż przed zakończeniem kampanii wyborczej, Gronkiewicz Waltz zapowiadała że II linia metra otwarta zostanie 14 grudnia. Po wyborach, w wyniku awarii termin otwarcia przesunięto o co najmniej kilka tygodni. Dziś natomiast prezydent stolicy mówi: „Nigdy nie mówiłam, że II linia otworzona zostanie przed wyborami. Podkreślałam też, że wszytko zależy od odbiorów prowadzonych przez niezależne instytucje. Wszystko wskazywało, że te trzy miesiące od zakończenia budowy wystarczą. Okazało się inaczej”.

Kiedy więc planowane jest otwarcie? Hanna Gronkiewicz Waltz odpowiada z rozbrajającą szczerością: „Trudno dziś podawać konkretny termin. Zależy mi na szybkim uruchomieniu metra, żeby warszawiacy mogli nim pojechać. Pośpiech jednak nie jest tu wskazany, musimy wszystko sprawdzić dla bezpieczeństwa mieszkańców. Codziennie otrzymuję raport o postępach działań”.

na podstawie: polskieradio.pl, rmf24.pl

MG

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here