Foto: parezja.pl

Warszawskie Miejskie Zakłady Autobusowe (MZA) wolą chińskie autobusy od polskich – tak wynika z kolejnej odsłony przetargu na dostawę 10 pojazdów elektrycznych.

Do przetargu na dostawę 10 autobusów dla Warszawy zgłosiły się tylko dwie firmy, polski Solaris i chiński BYD. Spółka z Chin wygrała przetarg, jednak Solaris Bus & Coach zaskarżyło finał przetargu do Krajowej Izby Odwoławczej (KIO). Polska firma twierdzi, że Chińczycy zaoferowali dumpingową cenę – KIO rozpatrzyło wniosek i unieważniło przetarg.

— Na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego izba uznała, że wyjaśnienia zwycięzcy przetargu nie potwierdziły, że jego cena nie jest rażąco niska — uzasadniał decyzję Andrzej Niwicki, przewodniczący składu orzekającego – Donosi “Puls Biznesu”

BYD złożył skargę do sądu w sprawie decyzji KIO. Chińczycy bronią się tym, że „Krajowa Izba Odwoławcza nie orzekła, że BYD oferuje rażąco niskie ceny, jak twierdzi polski uczestnik przetargu firma Solaris. KIO jednakże uznała, że BYD nie przedstawiło wystarczających dowodów na potwierdzenie kalkulacji ceny”

na podstawie: Puls Biznesu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.