W programie “Kropka nad i” prowadzonym przez Monikę Olejnik Grzegorz Schetyna z PO wypowiedział się na temat polityki zagranicznej Polski. Według niego przyjaźń z Węgrami nie jest dobra.

Schetyna skrytykował polską politykę zagraniczną. Szczególnie nie podoba mu się przyjaźń z Węgrami – “Nie można zaprzyjaźniać się w sposób demonstracyjny z Viktorem Orbanem, co robił Jarosław Kaczyński, i odpychać polityki europejskiej, Niemców, Francuzów, którzy mają wpływ na decyzje dotyczące Polski”.

Według Schetyny debata w unijnym parlamencie potwierdza problemy Polski – “Debata otwiera i potwierdza problem Polski. Premier została wezwana na dywanik przez największe frakcje w PE”.

Stwierdził też, że pozytywne reakcje pani premier na wystąpienia eurosceptyków będą źle przyjęte przez największe partie – “Premier biła brawo po występach najbardziej antyeuropejskich polityków marginalnych i radykalnych partii, klasycznie skrajnych, jak na przykład Front Narodowy. Takie reakcje i zachowania nie będą dobrze przyjęte przez największe partie, które będą decydować o przyszłości polityki względem Polski”.

Polityk związany z PO stwierdził też, że broszura rozdawana przez polityków PiS w unijnym parlamencie, to klasyczny donos – “Ta broszura to klasyczny donos. Wydrukowana została w kancelarii premiera, więc jest to dokument rządowy. To są rzeczy kłamliwe, to plucie na ostatnie osiem lat, plucie na ostatnie dwa rządy”.

wpolityce.pl/kresy.pl/DK

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.