Więzienie fot. sxc

Od 2015r. na Węgrzech wejdzie w życie prawo nakładające obowiązek pracy przez osadzonych w więzieniach na terenie całego kraju. Nowe przepisy obejmą 12 z 18 tysięcy więźniów.

Dziennik „Magyar Nemzet” poinformował, że w ciągu ostatnich czterech lat na Węgrzech liczba więźniów pracujących na rzecz przedsiębiorców działających w więzieniach wzrosła do ponad 7 tys. W ubiegłym roku więźniowie mieli w ten sposób wypracować 14 miliardów forintów (ok. 191 mln zł) zysku.

Od nowego roku będzie pracować w 28 węgierskich więzieniach 12 tys. skazanych – przede wszystkim w celu odpracowania kosztów utrzymania. Z obowiązku pracy zwolnione zostaną osoby chore lub w podeszłym wieku.

Osadzeni będą zatrudnieni m.in w rolnictwie, gastronomii, włókiennictwie, leśnictwie czy przy wywozie odpadów i pracach biurowych.

na podst:bankier.pl

12 KOMENTARZE

 1. Można by w Polsce zrobić katolickie więzienia, zamykać za niegodne życie, np prostytucję, homoseksualizm, ateizm i inne grzechy i kazać pracować więźniom systemowym na katolicki rząd. A w razie własnego światopoglądu w celi można by wykonywać wyroki śmierci. Podsuwam ten pomysł zaciekłej polskiej społeczności katolickiej, bo tłumaczenie dlaczego więzienia nie powinny być lochami nie ma tu sensu.

   • Poczytaj może jakieś historyczne źródła o inkwizycji, zamiast opierać się na popularnym, niezgodnym z faktami wizerunku tej instytucji. To po pierwsze.
    Po drugie, to już bardziej do rubinsteina (swoją drogą – nick dobrany przypadkowo, czy z rozmysłem?) – ktoś płaci ci za trollowanie i kreowanie wizerunku ludzi wierzących jako oszołomów i ciemnogród? Satyrą też trzeba się umiejętnie posługiwać, a twoja pisanina to zwykła grafomania.
    Przy czym zaznaczam – sam nie jestem katolikiem, ale medialna nagonka na katolików mnie już zaczyna wnerwiać. To są normalni ludzie. I w zdecydowanej większości (mówię tu o tych wierzących, nie o metrykalnych, którymi wy też prawdopodobnie jesteście) są to ludzie przynajmniej uczciwi.
    Pozdro i życzę więcej obiektywizmu i krytycznego, samodzielnego myślenia w miejsce lemingowego podążania za wyroczniami TVN-u i Gazety Wyborczej.

 2. a w Polsce osadzeni wpierdala..ą proteinowe gofry, siłka, telewizor, konsole co chcą to mają a w szpitalach trzeba wrzucać kasę aby oglądać telewizor.
  Polska to Państwo złodziei.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.