http://przemyska.pl/
http://przemyska.pl/

Już wkrótce bo 23 sierpnia odbędzie się Podkarpackie wesele bez toastu. Jest to piąte spotkanie małżeństw i rodzin organizowane przez Teresę Mazur i jej męża.

Organizatorzy co roku uczestniczyli w Ogólnopolskich spotkaniach małżeństw, które miały Wesela Bezalkoholowe. To tam zrodził się pomysł, by na Podkarpaciu zorganizować podobne spotkania.
Zaproszenia dotyczą zarówno małżeństw, które miały wesela bezalkoholowe, jak również tych, które takich wesel nie miały, jednak żyją w trzeźwości, podpisały krucjatę lub mają problemy z różnymi uzależnieniami. Przybyć mogą także narzeczeni, którzy chcą przeżyć swoje wesele w trzeźwości.
Na przestrzeni tych lat liczba uczestników wzrosła od dwustu do trzystu osób. W tym roku uczestniczyć będzie aż pięćset osób – informuje pani Teresa Mazur organizatorka spotkania.

Jest duże zainteresowanie, nazwiska powtarzają się na listach z roku na rok i te osoby zapisują znajomych, rodziny przyjaciół, przywożą ze sobą więcej rodzin. Uczestnicy są bardzo zadowoleni, inaczej liczba osób by się nie powiększała. – mówi Teresa Mazur.

Program spotkania wypełni cały czas małżonków i ich pociech. Organizowane będą zabawy dla najmłodszych oraz warsztaty dla młodzieży. Małżonków czekają liczne konferencje, które dotyczyć będą trzeźwości rodziny oraz o sposobach ratowania trudnego małżeństwa. Odprawiona będzie również Eucharystia, a po niej bezalkoholowa biesiada prowadzona przez zawodowych wodzirejów.

Warto organizować takie spotkania, jeżeli widać zadowolenie, a ludzie chętnie przyjeżdżają; uczestniczą w warsztatach, dają świadectwa swojego życia oraz uwolnienia z różnych uzależnień. Uczestnicy są szczególnie zadowoleni z możliwości podpisania krucjaty. Jest także odnowienie przyrzeczeń małżeńskich. To głębokie przeżycie dla małżonków i całej rodziny. W odnowieniu przyrzeczeń uczestniczą również dzieci małżonków. Więc to jest taka wspólna radość dla całej rodziny i małżeństwa. – zaznacza organizatorka.

Patronat honorowy nad spotkaniem objął J.E ks. Abp Józef Michalik. Inicjatywę wspierają także przełożony Generalnego Zgromadzenia Księży Michalitów ks. Kazimierz Radzik, Starosta Powiatu Kraśniewskiego- Janusz Juszczak, a także wójt Gminy Miejsce Piastowe- Marek Klara oraz media.