common.wikimedia

Wiceprzewodniczący Komisji Europejskiej Frans Timmermans oświadczył, podczas brukselskiej Gali Równości, iż hańbą jest, że jeszcze nie wszystkie państwa UE zalegalizowały „małżeństwa” homoseksualne.

– Komisja Europejska powinna postarać się, by wszystkie państwa członkowskie bez zastrzeżeń zaakceptowały małżeństwa homoseksualne. – mówił Timmermans podczas gali zorganizowanej przez ILGA-Europe. Hańbą sytuacja, kiedy część państw UE nie uznaje „małżeństw” gejów i lesbijek zawieranych w innych państwach – dodał.

Timmermans zadeklarował, że – Pracując w Komisji Europejskiej, nie spocznę, zanim nie osiągniemy tego, co musimy osiągnąć. Nie dlatego, że chcemy narzucić własne poglądy innym Europejczykom, którzy ich nie podzielą. Powód jest inny. Wierzymy, że jeśli małżeństwa jednopłciowe zostały odkryte przez tak wiele europejskich narodów, nadszedł czas, aby pozostałe narody je odkryły.

Małżeństwa homoseksualne legalne są w Belgii, Danii, Francji, Luksemburgu, Holandii, Hiszpanii, Szwecji i Wielkiej Brytanii, i od 2017 w Finlandii.

źródło: polskaniepodlegla.pl