Foto: Wikimedia Commons
Foto: Wikimedia Commons
Foto: Wikimedia Commons

Z przeprowadzonego na Wyspach spisu ludności wynika, że w ciągu dekady z Londynu wyjechało aż 620 000 białych Brytyjczyków. Zjawisko to zwane jest „ucieczką białych”.

Po raz pierwszy w historii, biali mieszkańcy Wielkiej Brytanii są w mniejszością w Londynie. Stanowią już zaledwie 45% społeczności miasta. Dla porównania, w roku 2011 stanowili 58%. W roku 2001 – 4,3 miliona Londyńczyków określiła siebie mianem „białych”. Dwa lata temu, takich osób było 3,7 mln pomimo faktu iż w tym czasie liczba mieszkańców stolicy wzrosła o milion osób.

Podczas gdy „biali Brytyjczycy” przenoszą się na tereny wiejskie, do stolicy przybyło wielu imigrantów. Aktualnie w Londynie mieszka 3 mln osób, urodzonych poza granicami Wielkiej Brytanii. Aż 5 dzielnic w stolicy, zanotowało spadek „białych Brytyjczyków” o ponad 25%.

Strona internetowa BBC zanalizowała spis ludności jako „historię sukcesu”, co wytknęli jej czytelnicy. Sir Andrew Green, przewodniczący think tanku MigrationWatch stwierdził, że:

„BBC popełniło bardzo poważny błąd lekko i powierzchownie traktując kwestię tak istotną dla brytyjskiej opinii publicznej. To oczywiste, że głównym powodem „ucieczki białych” jest brak zgody na życie w otoczeniu, które zmieniło się nie do poznania wbrew ich życzeniom”.

Kolejnymi po Brytyjczykach grupami etnicznymi, które zamieszkują Londyn są Azjaci (18%) i Murzyni z Afryki, Karaibów i Wielkiej Brytanii (13%).

na podstawie: euroislam.pl

10 KOMENTARZE

  1. Nie rozumiem pojęcia „biali brytyjczycy” jest bezsensu, każdy brytyjczyk jest biały, nie ma czarnych brytyjczyków. To tak samo bezsensowne słowo jak „biały dzień”, nie ma czarnego dnia, tak jak białej nocy. Bez sensu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here