Foto: Wikimedia Commons
foto: commons.wikimedia.org
foto: commons.wikimedia.org

Od przyszłego roku w Wielkiej Brytanii osoby udostępniające oraz pobierające nie będą musiały obawiać się zatrzymania. Jedyne co takowym będzie grozić, to spowolnienie łącza internetowego.

Ustawa Voluntary Copyright Alert Programme (VCAP), po wielu latach dyskusji władz, biznesmenów oraz dostawców Internetu sprawia, że od 2015 roku sądy nie będą egzekwować sprawiedliwości za piractwo w sieci. Nielegalne udostępnianie oraz pobieranie plików nadal pozostaje nielegalne, lecz w przypadku wykrycia państwo będzie wysyłało do “przestępcy” list z informacją, że to co robi jest nielegalne oraz że jest złe. Przewidziane jest wysłanie do czterech takich listów. Nic więcej ze strony państwa się nie stanie. Dostawca Internetu zaś może spowolnić łącze piratowi.

Państwo nadal będzie jednak ścigało wszystkich udostępniających muzykę oraz filmy na fizycznych nośnikach oraz związanych z nielegalnym oprogramowaniem.

na podstawie: komputerswiat.pl

2 KOMENTARZE

  1. Szkoda, że w Polsce wciąż będa ścigać za pobieranie utworów ‘raperów’ o których nawet nie słyszałem. Pracując przy dostarczaniu Internetu w wezwaniach z prokuratury nie widziałem nigdy zadnego powaznego artysty.

    0

    0

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.