źródło: Onet

Reżyserem filmu “Pewnego razu… w Hollywood” jest Quentin Tarantino, a w nim – polski aktor, Rafał Zawierucha! “Jestem niezwykle zadowolony, że wziąłem udział w tym filmie i że zagrałem tak wybitnego człowieka” – mówi. Premiera tej produkcji w Polsce już 9. sierpnia.

“Pewnego razu… w Hollywood” (ang. Once Upon a Time in Hollywood) to amerykański film w reżyserii Quentina Tarantino. Opowiada prawdziwą historię morderstw grupy Charlesa Mansona pod koniec lat 60. XX wieku. W rolach głównych wystąpili: Brad Pitt, Leonardo DiCaprio, Margot Robbie, Al Pacino, Bruce Dern, Kurt Russell, Dakota Fanning i Luke Perry . Światowa premiera filmu odbyła się 21 maja 2019 roku na Festiwalu filmowym w Cannes.

Rafał Zawierucha zagrał Romana Polańskiego.

“Odkryłem nowe miejsce, nowe przesłania, nowe smaki. (…) Wielkie przeżycie, wielkie emocje i cieszę się, że tu jestem – mówił aktor. Przekonywał, że “film jest magiczny”. Jego zdaniem Tarantino “w sposób genialny łączy historię i fikcję”.
“Jestem niezwykle zadowolony, że wziąłem udział w tym filmie i że zagrałem tak wybitnego człowieka. Tak wybitnego Polaka, reżysera, u boku tak genialnych, znakomitych aktorów” – dodał. Zdaniem Zawieruchy “Pewnego razu w Hollywood” “to nie jest tylko film”.
“To jest historia, do której nas Quentin przenosi – do tego Hollywood, którego już dzisiaj nie ma” – wskazywał. Jego zdaniem film pokazuje, że “ludzie, którzy tworzą kino, i ludzie, którzy tworzyli kino wtedy, mieli pasje i mieli miłość i zamiłowanie do tego zawodu”. Zawierucha opowiadał także o tym, jak przygotowywał się do roli Polańskiego.
“Dużo zwracałem uwagę na to, jak on się wypowiadał, jaki ma sposób bycia” – wskazywał aktor. “Dawało mi taką ogromną siłę to, że odtwarzam, wcielam się w postać największego reżysera w tamtych czasach. Jednego z najwybitniejszych” – dodał.

Produkcja

11 lipca 2017 roku Quentin Tarantino ogłosił, iż ukończył prace nad pisaniem scenariusza do swojego najnowszego filmu, opowiadającego o morderstwach grupy Charlesa Mansona. Tego samego dnia ogłoszono, że w filmie zagra Margot Robbie, która wcieli się w postać aktorki Sharon Tate. W 2018 roku poinformowano także, iż w filmie pojawią się tacy aktorzy jak: Leonardo DiCaprio, Brad Pitt, Al Pacino, Burt Reynolds, Kurt Russell, Michael Madsen czy Tim Roth. Okres kręcenia zdjęć głównych rozpoczął się 18 czerwca 2018 roku w Los Angeles. We wrześniu tego samego roku zmarł Burt Reynolds, który w filmie miał się wcielić w rolę George’a Spahna, jednak nie zdążył przed śmiercią zagrać swojej roli. Kilka tygodni później ogłoszono, iż rolę Spahna w filmie zagra Bruce Dern, który zastąpi zmarłego Reynoldsa. Okres kręcenia zdjęć głównych zakończył się 1 listopada 2018 roku.
Światową premierę filmu początkowo planowano na 9 sierpnia 2019 roku – na 50. rocznicę morderstw grupy Charlesa Mansona, jednak po dwukrotnym jej przesunięciu odbyła się 21 maja 2019 roku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.