Foto: Wikimedia Commons

Nie od dziś wiadomo, że Janusz Palikot to polityczna chorągiewka która przechyla się w tę stronę z której akurat powiewa wiaterek. Lider “Twojego Ruchu” próbował już wszystkiego. Ortodoksyjnego katolicyzmu, gospodarczego liberalizmu i zajadłego antyklerykalizmu. Jest jak kameleon, za którym ciężko trafić. Jednak muszę przyznać, ten człowiek wciąż potrafi zaskoczyć.

common.wikimedia

Mówią, że aby skutecznie walczyć z wrogiem, należy znać jego język i każdy krok. Z tego powodu, regularnie śledzę portale internetowe, czy profile na facebooku, osób związanych z Ruchem Palikota. Jakież było moje zdziwienie, kiedy w Wielki Piątek na oficjalnym profilu “Twojego Ruchu” na facebooku ukazało się zdjęcie pisanek i … Wielkanocnych Życzeń. Owszem, “pisanka” to było jajko z listkiem “marychy”, ale jednocześnie treść życzeń brzmiała: “Wszystkim ludziom dobrej woli… Smacznego jajka i Wesołego Alleluja”. Na rany Boga, WESOŁEGO ALLELUJA??? Wszak “Alleluja” to biblijna aklamacja wychwalająca i nakłaniająca do wychwalania Boga. Przyznacie więc Państwo, że takie słowa spod palców antyklerykałów, oszczerców i ludzi którym przeszkadzają krzyże i lekcje religii w szkołach, są prawdziwym ewenementem.

W pierwszej chwili pomyślałem sobie, że jest Wielki Piątek, czas cudów i nawróceń. Może Palikot i jego zdegenerowana ferajna również dostąpili daru nawrócenia… Ta myśl szybko jednak zniknęła a w jej miejsce pojawiła się gorzka refleksja. My nie mówimy o jakimś tam grzeszniku, który może się nawrócić. My mamy do czynienia z wyrachowanym, populistycznym, politycznym hipokrytą, który zamiast sumienia ma słupki sondażowe. Jego jedynym pragnieniem, jedynym uczuciem jakie żywi (poza nienawiścią do oponentów rzecz jasna) jest nieokiełznana żądza bycia u żłoba. I żeby to osiągnąć zrobi wszystko, nie dbając o wiarygodność czy honor. W jego słowniku, takie słowa nie istnieją. Dla niego radą jest zakład zamknięty, ewentualnie egzorcyzmy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.