Wielkiego skoku na naszą kasę dokonują co roku politycy wszystkich partii politycznych. Taki skok składa się z dwóch członów. Pierwszy z nich to subwencje, przeznaczone na ich działalność. Przysługują one partiom, które w wyborach przekroczyły próg 3 %. Drugie źródło to tzw. „dotacje podmiotowe”. I znów pieniądze trafiają do tych partii, których przedstawiciele weszli do Sejmu. Wysokość dotacji uzależniona jest od kosztów kampanii i liczby uzyskanych mandatów.

Jak podało wczoraj radio RMF, w roku 2012 nasze kochane partie polityczne orżnęły nas na ponad 125 milionów złotych !!! Najwięcej dostała Platforma Obywatelska – 47 633 396, 43 zł i Prawo i Sprawiedliwość – 47 261 037,06 zł W dalszej kolejności mamy: PSL – 11 958 250,16, SLD – 11 305 375,00 zł, Ruch Palikota – 7 354 448,24 złotych.

Tak szanowni Państwo. 125 milionów zostało przeżartych i przepitych przez „wybrańców narodu”. Tak jakbyśmy 125 milionów spuścili w kiblu albo spalili. Taką samą odnieśliśmy z tego korzyść. Czy w dobie kryzysu przywłaszczanie sobie takich sum nie jest zwykłym kure**twem ? Czy człowieka który musi codziennie podejmować decyzje „pieniądze wydać na leki czy jedzenie?” po otrzymaniu takiej informacji nie trafi szlag ? Oni dostają grube miliony za nic, za bumelkę a kretyn jeden z drugim każą jeść nam szczaw i mirabelki a inna idiotka powie nam, że w Polsce nie ma kultury jedzenia śniadań i stąd dzieci chodzą głodne ?

Czy ironią losu nie jest też, że My jako Naród płacimy krętom i złodziejom za okradanie nas, za unieszczęśliwanie i za sprzeadawanie nas obcym ? Za rujnowanie i wpędzanie w ubóstwo ? 125 milionów zostało ukradzionych i przywłaszczonych przez nierobów, zdrajców i sprzeadwczyków. Jak długo jeszcze damy się tak okradać i nabijać w butelkę ? Jak długo będziemy pokornie patrzeć na gigantyczne przekręty z NASZYMI pieniędzmi w roli głównej ?