Foto: Wikimedia Commons
Foto: Wikimedia Commons
Foto: Wikimedia Commons

Wyspy Brytyjskie już wkrótce mogą dysponować pierwszą szkołą dla gejów, lesbijek, biseksualistów i osób transgenderowych. Celem powstania takiej placówki, ma być ochrona mniejszości przed prześladowaniami.

Szkoła ma powstać w Manchesterze, dzięki wsparciu organizacji charytatywnej LGBT Youth North West. Fundacja dostała 63 000 funtów dotacji, a uczelnia ma przyjąć w swoje progi 60 uczniów którzy czują się dyskryminowani ze względu na swoją orientację w szkołach publicznych. Projekt już ma swoich krytyków, którzy zwracają uwagę że jest to tworzenie podziałów a także że ochrona społeczności LGBT, nie pomoże w “walce z nietolerancją”. Organizatorzy zapewniają, że szkoła nie będzie izolowała tamtejszych uczniów.

na podstawie: zmianynaziemi.pl

2 KOMENTARZE

  1. Dotacji od kogo? Od państwa?

    Jeżeli tak, to ja zaraz zakładam szkołę dla dyskryminowanych leworęcznych blondynów o niebieskich oczach. I też mam nadzieję, że dotację dostanę.

    • Dostaniesz, pod warunkiem, ze znajdziesz paru czarnoskorych blondynow o niebieskich oczach, albo, kiedy uczniowie beda zwolennikami wielofunkcyjnosci odbytu. Musi to byc postepowa szkola 🙂

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.