Foto: Wikimedia Commons
Foto: Wikimedia Commons
Foto: Wikimedia Commons

„Rzeczpospolita” informuje, że Ministerstwo Sprawiedliwości poparło projekty ustaw dotyczące obrażania mniejszości seksualnych. Za znieważenie homo i transseksualistów, ze względu na ich orientację mają grozić trzy lata więzienia.

Obecnie karalne jest znieważenie ze względu na różnice narodowościowe, etniczne, rasowe i wyznaniowe. Ministerstwo Sprawiedliwości chce, by Sejm dodał do tego katalogu niepełnosprawność, orientację seksualną i tożsamość płciową – czytamy w piątkowym wydaniu „Rzeczpospolitej.

Przedstawiciele konserwatywnych środowisk, są zaniepokojeni takimi propozycjami Ministerstwa i zwracają uwagę że takie zapisy mogłyby posłużyć do cenzurowania niewygodnych osób i zamknięcia dyskusji nad prawami i przywilejami dla mniejszości seksualnych.

Projekt zmian w roku 2012 złożył Twój Ruch i SLD. Wtedy negatywną opinię na ten temat wystawiło Ministerstwo Sprawiedliwości kierowane przez Jarosława Gowina. Teraz resort, pod wodzą Cezarego Grabarczyka zmienił ocenę pomysłu lewicowych ugrupowań.

5 KOMENTARZE

  1. „Za znieważenie homo i transseksualistów, ze względu na ich orientację ” Transseksualność to nie orientacja,tylko tożsamość płciowa….

  2. Prawdziwa rodzina chlopak i dziewczyna,pedaly i inne degeneraty rece precz od dzieci,polska to nie Brksela tu sie zboczen nie popiera

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here