Komorowski / foto: Flickr.com CC 2.0

Już 27 lutego 2012 roku WikiLeaks rozpoczęła publikowanie 5mln maili datowanych od lipca 2004 do grudnia 2011 roku, które wyciekły z agencji wywiadowczej Stratfor. Wśród nich są też takie, które dotyczą powiązań obecnego prezydenta Polski Bronisława Komorowskiego z oficerami WSI.

Poza wieloma informacjami dotyczącymi m.in.: amerykańskich instytucji rządowych, Marines, Agencji Wywiadu Obronnego czy nawet sieci informatorów, struktury płacowej oraz stosowanych technik i metod psychologicznych, niektóre spośród maili dotyczą sytuacji w Polsce. W jednej z takich wiadomości, analitycy Stratfor, organizacji nazywanej „cieniem CIA”, zwracają uwagę na likwidację Wojskowych Służb Informacyjnych oraz rolę jaką odgrywali ich oficerowie w III RP i ich kontakty z obecnym prezydentem Polski.

Trzej analitycy, którzy prowadzą korespondencję (Marko Papic, Michael Wilson i Lauren Goodrich), zwracają uwagę, że okres rządów PiS był okresem oczyszczającym dla służb wojskowych.

Komorowski miał żywotny interes w zamiataniu tych spraw z powodu swoich powiązań z Wojskowymi Służbami Informacyjnymi. Nawiasem mówiąc, wywiad wojskowy w Polsce posiadał wiele prywatnych firm, nawet aż do 1990 roku. Wiele ciemnych interesów zostało przeprowadzonych podczas polskiej „terapii szokowej”, która była modelowym rozwiązaniem dla Rosji. Wszyscy wiemy, w jakim kierunku to poszło.

– napisał w korespondencji Marko Papic do Laurena Goodricha.

Ponadto przesyłali sobie artykuły z „Polska The Times” i „Rzeczpospolitej” , które dotyczyły sytuacji w Biurze Bezpieczeństwa Narodowego oraz powiązań Bronisława Komorowskiego z WSI.

 

DG

 

Źródło: telewizjarepublika.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here