Lider Ruchu Narodowego kilka dni temu zamieścił na Facebooku wpis, który zbulwersował wielu „katolików” na czele z portalem Fronda.pl, który chce uchodzić za jedyne „poświęcone” medium na świecie – informuje ndie.pl.

Winnicki ostro skrytykował kardynała Bergoglio za jego liczne wypowiedzi nawołujące do przyjmowania tzw. uchodźców.

Dodał, że pomimo tego, iż miał miejsce na mszy papieskiej towarzyszącej Światowym Dniom Młodzieży, nie weźmie w niej udziału. Podczas występu w jednej z telewizji tłumaczył tę kwestię dużo obszerniej.

Jestem katolikiem praktykującym, modlę się na różańcu, natomiast nie zgadzam się z papieżem Franciszkiem, jeśli chodzi o jego podejście do problemu uchodźców w Europie. Uważam, że to co mówi na ten temat, wynika z niezrozumienia sytuacji Europy. Pochodzi z Ameryki Południowej, gdzie nie ma tych problemów. Jego kategoryczne stanowisko w tej sprawie jest błędne – wytłumaczył Winnicki.

W swoim wpisie towarzyszącym filmikowi lider Ruchu Narodowego dodał:

Prawdziwa nauka Kościoła nigdy nie nakazywała zastępować rozumu i roztropności – dziecinnie pojmowaną „poczciwością”. Mamy nie tylko prawo, ale i obowiązek, moralny obowiązek – bronić chrześcijańskiej Europy, bronić katolickiej Polski.

4 KOMENTARZE

  1. Brawo Winnicki!
    Wszystkich owladnela poprawnosc ,tylko ten mlody posel mowi jak jest!Rowniez M Kowalski i P Chojecki nie boja sie mowic prawdy do czego nawoluje kosciol katolicki!Jestem zdruzgotana falszem wielu (nie wszystkich)przywodcow Kk!
    Jestem katoliczka ,wierzaca i jestem przerazona postawa Kk,poslow,…

    1

    0

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.