Członkowie Ruchu Narodowego wraz z Robertem Winnickim przyszli przed siedzibę przedstawicielstwa Komisji Europejskiej w Warszawie, aby protestować tam przeciw narzuceniu Polsce kwot tzw. uchodźców.

„Sprzeciw wobec narzucania Polsce kwot uchodźców to polska racja stanu. W tym względzie popieramy rząd, o ile będzie chciał wytrwać w postanowieniu ich nieprzyjmowania” – powiedział prezes Ruchu Narodowego Robert Winnicki. „Przyszliśmy tu zaprotestować przeciwko narzucaniu nam przyjmowania obowiązkowych kwot imigrantów, jednak wczoraj doszła nowa okoliczność, którą jest krwawy zamach islamistów w Manchesterze. Jako Ruch Narodowy opowiadamy się zdecydowanie przeciw imigrantom, przeciwko UE, której zgubna polityka prowadzi do fali terroru, do tego, że Europa jest dziś zdezorganizowana, że jest śmiertelnie zagrożona” – dodał.

Polityk podkreślił, że Ruch Narodowy będzie „bronić narodowej, etnicznej, kulturowej i religijnej spójności polskiego społeczeństwa, polskiego państwa. Powiedzmy to sobie jasno, wbrew zaklęciom multi-kulti, że Polska jednorodna to dziś wielka wartość, wielkie bezpieczeństwo”. Jak zaznaczył: „Nie chcemy być taką Europą Zachodnią, nie chcemy jej doganiać. Chcemy zachować naszą unikalną tożsamość narodową, suwerenność naszego państwa, chrześcijańskie wartości w życiu publicznym. Dlatego mówimy: NIE dla imigrantów, mówimy NIE dla UE, bo to są niestety naczynia połączone”.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.