Dziś czasopismo „Uważam Rze” opublikowało artykuł sugerujący, że Przemysław Wipler (PiS) i Jarosław Gowin (PO) mają zamiar stworzyć nową partię konserwatywno-liberalną. Były prezes stowarzyszenia „KoLiber” i „Fundacji Republikańskiej” zdecydowanie zaprzeczył tym informacjom.

Poseł Wipler tak skomentował rewelacje „Uważam Rze”:  „Fakt, że dobrze współpracowało mi się z Jarosławem Gowinem jako Ministrem Sprawiedliwości przy otwieraniu dostępu do 50. zawodów regulowanych to zbyt mało, by powielać tak poważne plotki jak te o rzekomym współtworzeniu partii. Tym bardziej, że je już dementowałem. Jestem posłem Prawa i Sprawiedliwości i nie pozwolę, by jakiekolwiek media wypisały mnie z tej partii i klubu parlamentarnego.„.

Przypomnę, że w tekście tego czasopisma można przeczytać, iż Wipler i Gowin budują nową formację już od jakiegoś czasu, a projekt miał wystartować jesienią. W jego tworzenie mieli być zaangażowani oprócz niektórych polityków PiS i PO, także członkowie stowarzyszenia „KoLiber”, czy partii PJN oraz UPR.

Temat rzekomego tworzenia nowej partii politycznej okazał się dla „Uważam Rze” tak istotny, że trafił na okładkę najnowszego numeru pisma. Warto wspomnieć, że jest ona bardzo kontrowersyjna – przedstawia ona posłów Wiplera i Gowina trzymających się za ręce, a tekst u dołu głosi: „Niech nas zobaczą”. Jak słusznie zauważa duża część osób, w oczywisty sposób obrazek ten nawiązuje do niedawno gorącego tematu związków partnerskich.