Przemysław Wipler na Facebooku odniósł się do ostatnich wydarzeń w Belgii. Zdaniem polityka partii KORWiN konieczna jest debata nad stanem praworządności tego kraju.

Coraz bardziej potwierdzają się plotki, że Belgia miała “pakt o nieagresji” z islamskimi radykałami, którego konsekwencje złamania właśnie oglądamy. W jakim świetle należy zatem patrzeć na to państwo? Czy uprawniony jest pogląd o tym, że jest to “rogue state”, państwo bandyckie, sprzyjające terrorystom? Jak inaczej nazwać zapewnianie sanktuarium grupom terrorystycznym, celem skierowania ich agresji na inne, sąsiednie państwa – na przykład Francję? Co na to regulacje z Schengen? – napisał polityk na jednym z portali społecznościowych.

Zdaniem Wiplera sytuacja ta pokazuje prawdę o Unii, a dodatkowo unaocznia, jaką bezczelnością było “przesłuchiwanie” polskich władz w związku z rzekomym “łamaniem standardów”.

Wszystko to pokazuje, jak bardzo martwym i nieefektywnym politycznym tworem jest Unia Europejska. I jaką bezczelnością jest próba “przesłuchiwania” Polski na forum UE pod kątem “praworządności”. Żądam debaty w Strasburgu na temat stanu praworządności Belgii i tego, czy spełnia ona normy uczestnictwa w systemie Schengen! Co Wy na to? – kończy Wipler.

3 KOMENTARZE

  1. żądam sankcji na ten bandycki kraj kapuścianej stolicy! mają oddać wszystko co kiedykolwiek od unii dostali i mają z niej zostać wywaleni na zbity pysk! i tak ten ich pseudoparlament jest już prawie meczetem!

    • “kapuściana stolica” hahahah

      Mam nadzieję, że UK zagłosuje w czerwcu przeciw UE i to będzie początek jej końca.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.