wizażystka coraz częściej wybierana przez panny młode

W dniu ślubu każda panna młoda chce prezentować się nienagannie. Dotyczy to nie tylko dobrze dobranej sukni ślubnej, ale przede wszystkim fryzury i makijażu. Każda profesjonalna wizażystka niemalże codziennie odbiera telefony od przyszłych panien młodych, które oczekują, że pomoże im wydobyć ich naturalne piękno. Sprawdź, dlaczego makijaż ślubny jest coraz chętniej wybierany.

1. Wizażysta coraz popularniejsza wśród panien młodych

2. Makijaż ślubny – ile kosztuje jego wykonanie?

3. Nauka makijażu to nie wszystko

Ślub to dzień, w którym oczy całej rodziny i innych gości skupiają się właśnie na pannie młodej. To właśnie ona jest gwiazdą tego dnia, dlatego powinna prezentować się nienagannie i być pewna siebie. Aby udało się jej osiągnąć taki efekt, wizażystka wykonuje dla panny młodej profesjonalny makijaż i fryzurę. Sprawdź, dlaczego warto skorzystać z tej usługi.

Wizażysta coraz popularniejsza wśród panien młodych

Panny młode coraz chętniej korzystają z usług wizażystki. Zgłaszają się do niej na co najmniej kilka miesięcy przed ślubem, by ustalić z nią wszelkie szczegóły dotyczące fryzury ślubnej oraz makijażu, który wydobędzie naturalne piękno i przez całą noc będzie prezentował się nienagannie. Wizażystka w szczycie sezonu ślubnego przyjmuje panny ślubne w każdy weekend oraz w pozostałe dni tygodnia, wykonując u nich fryzury i makijaże próbne.

Wykonanie profesjonalnej fryzury ślubnej oraz makijażu dla panny młodej zawsze powinno być poprzedzone wykonaniem próbnych wersji fryzury oraz make-upu. Dzięki temu zarówno wizażystka, jak i przyszła panna młoda mogą ocenić, czy osiągnięty efekt im odpowiada, czy też chcą wypróbować inne uczesanie lub make-up utrzymany w innych kolorach. Dodatkowo wykonanie fryzury ślubnej na próbę pomaga pannie młodej ocenić, czy jej włosy utrzymają się przez całą noc, nawet gdy będzie szaleć na parkiecie. Make-up próbny jest natomiast szczególnie ważny dla pań, które mają problematyczną cerę, na przykład cierpią z powodu alergii.

Makijaż ślubny – ile kosztuje jego wykonanie?

Makijż ślubny w salonach takich jak beautyqueen kosztuje około 250-350 zł. Nieco mniej płaci się za jego próbną wersję. Wykonanie makijażu ślubnego kosztuje dość sporo, jednak cena jest związana z długim czasem jego wykonania i koniecznością użycia najwyższej jakości kosmetyków. Wodoodporny tusz, korektor, podkład, trwałe cienie do powiek, pomadka oraz róże i bronzery do konturowania twarzy to podstawa. Wiele panien młodych decyduje się również na doklejenie kilku kępek sztucznych rzęs oraz na inne zabiegi, dzięki którym makijaż wieczorowy na ślub prezentuje się naprawdę zjawiskowo.

Podobną cenę płaci się na wykonanie fryzury ślubnej oraz jej próbnej wersji. Cena w dużej mierze jest w tym przypadku uzależniona od długości i gęstości włosów oraz efektu, który chce się osiągnąć. Więcej za fryzurę ślubną zapłacą zarówno panny młode, które mają bardzo długie i gęste włosy, jak i panie, które mają dość rzadkie kosmyki, którym dodaje się objętości przy użyciu specjalnych form i kosmetyków.

Nauka makijażu to nie wszystko

Wizażystka podkreśla, że wykonywanie makijażu ślubnego jest znacznie trudniejsze niż make-upu na inne okazje. Panna młoda jest często fotografowana, ulega emocjom i wzruszeniom oraz szaleje na parkiecie. Kosmetyki użyte do wykonania makijażu ślubnego powinny spełniać wszystkie oczekiwania panien młodych. Nauka makijażu sprawia, że wizażystka radzi sobie doskonale z ukryciem wszelkich niedoskonałości, w tym blizn, trądziku różowatego i silnie rozszerzonych porów u kobiet z tłustą cerą.

Źródło: Artykuł partnerski

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here