grafika o treści warto wiedzieć

Osoba prezydenta jest najważniejszą funkcją sprawowaną w danym kraju. Nie trudno więc dziwić się, że przed łączeniem z tak ważną osobą istnieje zasada weryfikacji człowieka, ubiegającego się o rozmowę. Niestety w Polsce te standardy od 2018 roku są ciągle łamane, przez co w mediach w ostatnich dniach znowu zawrzało, za sprawą telefonicznego pranka na Andrzeju Dudzie. Wkręt rosyjskich youtuberów na prezydencie Polski krąży po internecie, jako jeden z bardziej popularnych filmików.

  • W dzisiejszych czasach większość populacji nie wyobraża sobie życia bez komputera, telefonu czy internetu. Ludzie wpatrują się w szklane ekrany, co stało się nieodzowną częścią ich życia. Codziennością stały się także długie rozmowy przez telefon. Nie inaczej jest w przypadku głowy państwa, do których należą miedzy innymi rozmowy telefoniczne. Niestety w ostatnich dniach prezydent Andrzej Duda padł ofiarą oszustwa w postaci pranku ze strony dwóch rosyjskich youtuberów: Władimira Kuzniecowa i Aleksieja Stoliarowa. Mężczyźni podczas rozmowy z prezydentem podali się za sekretarza generalnego ONZ Antonio Gutteresa. Podczas dyskusji padł m.in: temat środowiska LGBT i polityki Polski wobec Ukrainy. Trwające 11 minut nagranie zatytułowane “Żart z prezydentem Polski Andrzejem Dudą” zostało udostępnione następnego dnia w serwisie YouTube. Wkręt dwóch rosyjskich youtuberów cieszy się ogromną popularnością.

    Nieśmieszny żart?

    To nie jest pierwsza taka sytuacja, ponieważ Andrzej Duda padł już kiedyś ofiarą tego typu żartów. Co zawiodło tym razem, czyżby był to znowu słaby system weryfikacji rozmówców prezydenta? Najprawdopodobniej tak było, ale służby i tak mają badać całą zaistniałą sytuację, w poszukiwaniu ewentualnych rosyjskich szpiegów. Szansa zbadania i wykrycia jakiś nieprawidłowości i tak jest równa zeru. Kancelaria prezydenta w pierwszej kolejności powinna skupić się na przestrzeganiu obowiązujących zasad, które od wielu lat nie zmieniły się. Skutkiem nieprzestrzegania zasad są takie sytuacje, jak chociażby ta.

    Sprawdź koniecznie:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.