wikimedia.commons,org

Rolnicy w Szczecinie pod hasłem “Nielegalna tradycyjna polska żywność” zorganizowali manifestację przeciwko prawodawstwu, które zabrania polskim rolnikom przetwarzania owoców, warzyw, oraz mleka i mięsa.

Delegalizacja produktów

Kompot w tej chwili jest produktem nielegalnym. Tak samo sok. Co z tego, że mamy sady, które rodzą owoce, skoro nie możemy ich wprowadzić do obrotu. Żeby to robić musielibyśmy przestać być rolnikami i zostać przedsiębiorcami, wybudować przetwórnie, takie, które będą spełniały wszystkie wymogi sanitarne, jak wielkie zakłady przemysłu spożywczego – powiedziała Edyta Jarszewska-Nowak, przewodnicząca Zachodniopomorskiego Oddziały Stowarzyszenia Producentów Żywności Metodami Ekologicznymi Ekoland – mówiła polskiemu radiu.

Niszczenie polskiej gospodarki

Zdaniem rolników protestujących w Szczecinie to rząd blokuje sprzedaż ekologicznych produktów rolniczych – podaje Radio Szczecin. Rolnicy wysłali również list do obecnie nam panującej Platformy Obywatelskiej, w którym żądają dostosowania przepisów sanitarnych do skali produkcji i legalizacji bezpośredniej sprzedaży przez rolników produktów żywnościowych.

na podstawie: polskieradio.pl, radioszczecin.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.