Choroba zwyrodnieniowa stawów to dolegliwość, która może pojawić się wraz z wiekiem lub wynikać z przeprowadzenia zbyt intensywnego treningu. Gdy dojdzie do zaburzeń w obrębie chrząstki stawowej, pacjent zaczyna odczuwać ból i sztywność stawów. W takim wypadku pomóc może podanie kwasu hialuronowego w postaci iniekcji. A jakie efekty może przynieść stosowanie kwasu hialuronowego na stawy?

Kwas hialuronowy – co to jest?

Kwas hialuronowy to polisacharyd występujący powszechnie w skórze właściwej, chrząstce, mazi stawowej, ciele szklistym oka, w mózgu, a nawet w płynach ustrojowych. Gdy organizm się starzeje, ilość kwasu hialuronowego ulega stopniowemu zmniejszeniu, co powoduje, że skóra staje się wiotka i trzeba ją częściej nawilżać. Mniejsza ilość kwasu hialuronowego w ludzkim ciele może mieć także wpływ na ograniczenie ruchomości stawów oraz często wiąże się z koniecznością stosowania kropli nawilżających do oczu. Co ważne synteza tego organicznego związku chemicznego może zacząć spadać już od 25 roku życia.

Przyczyny i leczenie choroby zwyrodnieniowej stawów

Choroba zwyrodnieniowa stawów to powszechne schorzenie, które dotyka najczęściej osób po 40 roku życia. Do przyczyn powstania tej choroby zaliczamy:

  • wiek,
  • nadwagę,
  • pracę związaną z podnoszeniem ciężarów,
  • uprawianie sportów,
  • zaburzenia w budowie stawu,
  • osłabienie mięśni otaczających staw,
  • czynniki genetyczne.

Na chorobę zwyrodnieniową stawów częściej chorują kobiety po menopauzie, a skutecznym sposobem na poprawę ruchomości stawu jest regularne przyjmowanie iniekcji z kwasem hialuronowym w odpowiednich odstępach czasowych. Zastosowanie tego preparatu jest proste i wygodne, tym bardziej że kwas hialuronowy easy go w aptece online można zamówić w wyjątkowo atrakcyjnej cenie. Iniekcja z kwasu hialuronowego przynosi szybkie efekty w postaci zmniejszenia odczuć bólowych oraz skutecznie przeciwdziała dalszym procesom degeneracyjnym w obrębie chrząstki stawowej.

Właściwości kwasu hialuronowego

Kwas hialuronowy ma zdolność do wiązania wody, dzięki czemu chroni i odżywia chrząstki stawowe. Chcąc uzyskać taki efekt, trzeba przeprowadzić iniekcję dostawową, a zabieg można powtarzać cyklicznie w zależności od zaleceń lekarskich. Dodatkowo kwas hialuronowy ma właściwości, które powodują, że ogranicza krwawienie, przyspiesza gojenie ran oraz zapewnia odpowiednią lepkość i sprężystość płynu stawowego. Wstrzyknięcie kwasu hialuronowego korzystnie wpływa także na utrzymanie prawidłowego poślizgu i nawilżenia powierzchni stawowych. Ponadto preparat ten pobudza wytwarzanie substancji ochronnych, które chronią chrząstkę przed uszkodzeniami.

Kwas hialuronowy posiada dobroczynny wpływ na stawy, a jego stosowanie może znacząco podnieść komfort życia osoby cierpiącej na chorobę zwyrodnieniową stawów. Dlatego warto rozważyć ten rodzaj leczenia, gdy pacjent zmaga się z bólem i nie może swobodnie wykonywać codziennych czynności. Sama iniekcja zwykle nie jest bolesna, a efekty kuracji mogą się utrzymywać nawet przez kilkanaście miesięcy.

 

 

Źródło: Artykuł sponsorowany