ryszardOd kilku tygodni głośno o nowej inicjatywie Ryszarda Petru – „Nowoczesna.pl”. Złośliwi przechrzcili ją na „Nowczesna.po”, sugerując że jest to próba płynnego przejścia ze skompromitowanej partii władzy na „nowe, stare śmieci”. Dziś nawet internet sprzyja tym teoriom.

Partia Ryszarda Petru, poza wąskim gronem nie zyskała szerszej sympatii. Oczywiście sondaże już z miejsca, dają jej miejsce w sejmie ale wystarczy poczytać fora, porozmawiać z ludźmi, by przekonać się że Polacy nie są tak naiwni. Na światło dzienne wyciągnięto wiele faktów, które ukazują prawdziwe oblicze tej „nowej siły”. Nieformalne doradztwo Petru dla Donalda Tuska za czasów jego premierowania, czy opowiadanie się za wyższymi podatkami. Nie mówiąc już o popierającym inicjatywę Balcerowiczu który jak mówił przed laty śp. Andrzej Lepper „jest wszędzie” i podczepia się pod każdego.

Nieoczekiwanie, w te teorie przeciwników Ryszarda Petru wpisała się technika. Oto bowiem po wpisaniu w wyszukiwarce adresu ryszardpetru.pl wyskakuje nam… logo Platformy Obywatelskiej – i strona poświęcona regionowi dolnośląskiemu tego ugrupowania. Przypadek? Atak hakerski? Żarcik? A może…?