Foto: Wikimedia Commons
wikimedia.org

Jak donosi portal fronda.pl i Gazeta Wrocławska Rada Miejska Wrocławia wydała zgodę na sprzedaż działki Gminie Żydowskiej. Nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego, gdyby nie fakt, że radni zgodzili się na 99% ulgi i za działkę o powierzchni 118m² do kasy miasta wpłynie zaledwie 1817,71 zł.

Zakupiona działka znajduje się przy ul. św. Antoniego, obok synagogi Pod Białym Bocianem. Urzędnicy twierdzą, że sprzedaż nieruchomości wiązała się ze zobowiązaniami dotyczącymi zakończenia tzw. postępowania regulacyjnego. W związku z tym Gmina Żydowska zrezygnowała z roszczeń do kilkudziesięciu nieruchomości, które należą do miasta Wrocławia.

Przewodniczący wrocławskiej Gminy Żydowskiej – Aleksander Gleichgewicht stwierdził:

Ten teren nam się po prostu należał i tyle.

Jednocześnie uważa on, że działanie wrocławskiego ratusza nie jest “specjalnym traktowaniem”. Sposób, w jaki działka zostanie zagospodarowana nie jest jeszcze znany.

2 KOMENTARZE

 1. Oj jak rany .. na poziomie miasta warto oddać 180k w postaci działki, z która i tak nie ma co zrobić a pozbędzie się problemu potencjalnie wielu spraw sądowych, z których jedna mołaby kosztować w samym wynagrodzeniu prawników więcej.

  Nie nie jestem fanem ani Dutkiewicza ani żydów ale trzeba mieć trochę zdrowego rozsądku ..

  0

  0
  • Tu chodzi o pryncypia narodowe a jeśli nie jesteś na to czuły to chyba masz w genach pejsy…przez taki zdrowy rozsadek jak mówisz… 70% tego kraju jest w kieszeni innych (oczywiście bardzo z nami “zaprzyjaźnionych”) narodów…patrioto…

   0

   0

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.