Dzięki aplikacji Pola wystarczy zeskanować kod kreskowy, by dowiedzieć się szczegółów, które ułatwią nam kupno polskiego produktu, a tym samym wsparcie rodzimych firm.

Program informuje o tym, czy producent opiera się na polskim kapitale, produkuje w Polsce tworząc miejsca pracy, a także, czy jest częścią większego, zagranicznego koncernu.

Jak podają twórcy:

Każdemu producentowi Pola przypisuje od 0 do 100 punktów. Pierwsze 35 punktów przyznaje proporcjonalnie do udziału polskiego kapitału w konkretnym przedsiębiorstwie. Dalsze 10 punktów otrzymuje ta firma, która jest zarejstrowana w Polsce, a kolejne 30, o ile produkuje w naszym kraju. Dalsze 15 punktów zależy od tego, czy zatrudnia w naszym kraju w obszarze badań i rozwoju. Wreszcie ostatnie 10 punktów otrzymują firmy, które nie są częścią zagranicznych koncernów.

Liczba punktów zwizualizowna jest przy pomocy czerwonego paska. Dokładamy wszelkich starań, aby dane w aplikacji zawsze odpowiadały rzeczywistości i były aktualizowane na bieżąco. Prosimy o zgłaszanie wszelkich uwag i niejasności.

 

Apel do Państwa! Inicjatywa jest jeszcze młoda, dlatego koniecznym jest nasza pomoc. Zapełnienie całej bazy danych potrwa bardzo długo, chyba, że zrobimy to wspólnie.

Aplikacja dostępna jest na kilka platform, SPRAWDŹ jakich.

info. www.pola-app.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.