Foto: PlatformaRP (Flickr.com / CC by SA 2.0)

Dziennikarze Telewizji Republika ujawnili wczoraj kolejne taśmy prawdy. Po rozmowie Kulczyka z Wawrzynowiczem, czas na kolejnych dygnitarzy.

Szef NIK – Krzysztof Kwiatkowski oraz Jan Kulczyk rozmawiają m.in. o „wycięciu” byłego szefa CBA – Mariusza Kamińskiego oraz odebraniu mu immunitetu.

Kulczyk: Ale tutaj trochę niepotrzebnie Donald chciał być ponad tym wszystkim i nie wyciął Kamińskiego. Przecież nie byłoby tych następnych afer.

(…)

Kwiatkowski: Ale ja dlatego mówię… Ja się już przyzwyczaiłem do wszystkich szaleństw. Jak pamiętam, teraz to trzy lata temu mieliśmy ten durny przepis, gdzie cię prokurator mógł ciągać za działanie na szkodę własnej spółki chociaż poszkodowanego nie było. Przecież mało mnie opozycja nie rozjechała.

Kulczyk: Ale tam jest podobno jeszcze taki zapis, że… tam gdzie wyście to wzięli wyeliminowali z kodeksu, ale skądś nie wzięliście. Gdzieś tam coś…

Kwiatkowski: Intencjonalnie chcieliśmy to wyeliminować, a spieprzyliśmy to przez niedopatrzenie. Bo intencja była taka, żeby ten durny przepis usunąć. Ale nie wiem, czy pamiętasz, jak ja się wtedy… dla mnie to jest takie… „Rzeczpospolita”, poważny tytuł, pierwsza strona, atak taki, stary po prostu czasami to…, ale dlatego dobrą puentą zakończył. Świat się zmienia, zobacz, transakcja zamknięta, albo oklaski albo milczenie. A to jest jednak zmiana wartościowa.

W kolejnej rozmowie Kulczyk opowiada byłemu ministrowi – Radosławowi Sikorskiemu o swoich planach biznesowych. Rozmowa schodzi również na temat polskiego górnictwa.

Kulczyk: Naprawdę, weźmy przejmujmy energetykę ukraińską. Ja ci to zrobię. Radek – ja ci to zrobię. I nagle się staniemy… zamieszamy. Ja bym chciał, tak jak powiedziałeś, kupić Kohlera. Następną rzeczą, którą chciałbym kupić, to chciałbym kupić EON. Ma stare rozwiązania, stare. Dmuchnę nimi.

(…)

Kulczyk: Słuchaj, z tego powodu, że tak jest w historii, że kiedy my walczymy o węgiel, a Rosjanie… i to jest fakt i to ci ktoś wyciągnie, po co my walczymy? Po drugie…

Sikorski: Jesteśmy mistrzami w walczeniu o nie swoje interesy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here