Forum MłodychOsuszył czas mokradła krwi,
Czerwone słońce znów w zenicie…
Czy warto było w wojny dni
Za taki kraj oddawać życie?

Tak zaczyna się pieśń Leszka Czajkowskiego poświęcona Żołnierzom Wyklętym.

Żołnierze Wyklęci cóż Oni takiego zrobili, że do dziś nie doczekali się prawdziwego grobu, a ich kości kryje mech i ziemia? Cóż takiego zrobili, że ich szczątki leżą w dołach z oprawcami, katami i zbrodniarzami? Co takiego się stało z Polakami, że nie mogą godnie uczcić straconych Żołnierzy Niezłomnych? Odkupić tym samym lat milczenia o czynach chłopców i dziewcząt, za ich wiarę w wolną Polskę?

Forum Młodych PiS Warszawa ma nadzieję, że historia nas doświadcza i z tej lekcji patriotyzmu trzeba wyciągnąć należyte wnioski. To My potomkowie „Niezłomnych” jesteśmy winni oddać należytą cześć za to co Oni uczynili dla ratowania Ojczyzny przed totalitaryzmem sowieckim.

Prezydent Bronisław Komorowski podpisał ustawę i dał zielone światło Sekretarzowi Rady Ochrony Pamięci Walk i Męczeństwa Andrzejowi Kunertowi, aby na „Łączce” wznieść panteon dla uczczenia pogrzebanych tam ludzi. Rodzi się pytanie czy taki panteon odnosić się będzie do bohaterów czyli Żołnierzy Wyklętych, czy też do byłych oprawców, katów i zbrodniarzy pogrzebanych w tym miejscu? Dlaczego nie dokończono wszystkich ekshumacji? Rosjanie za Katyń obarczali Hitlerowców. Po ujawnieniu prawdy przez lata kości polskich oficerów nie mogły doczekać się należytego pochówku.

Ileż lat będziemy jeszcze czekać na prawdziwe groby Żołnierzy Wyklętych? Dziwne jest, że Prezydent Komorowski jako historyk nie odróżnia ofiar od oprawców. Dnia 1 marca 2015 roku zamiast uczcić Żołnierzy Wyklętych uczcił ofiary tychże Żołnierzy.

Cyt:” Pamiętamy i mamy w zasadzie jasny plan działania związanego z potrzebą odbudowy, w narodowym wymiarze, pamięci o ofiarach czasów stalinowskich, o ofiarach, które były ofiarami właśnie tych Żołnierzy Wyklętych…”.

Polacy nie mogą pozwolić na kolejne zaniedbania związane z naszą trudną historią.

“WYKLĘCI – NIEZŁOMNI. PRZYWRÓĆMY PAMIĘĆ NASZYM BOHATEROM”.

Forum Młodych Prawo i Sprawiedliwość w Warszawie zachęca do podpisywania się pod tym apelem. Akcja została  zainicjowana przez Fundację Łączka z Warszawy, Fundację Niepodległości z Lublina oraz Fundację Centrum Dokumentacji Czynu Niepodległościowego z Krakowa. Akcja jest zupełnie apolityczna.  Akcja ma na celu nakłonienie Władz Rzeczpospolitej Polskiej: Prezydenta RP , Marszałka Sejmu RP, Premiera RP podjęcia natychmiastowych działań w celu:

1. Umożliwienia dokończenia prac ekshumacyjnych na „Łączce” Wojskowego Cmentarza na Powązkach w Warszawie.

2. Ustaleniu  tożsamości wydobytych szczątków poprzez przeprowadzenie badań DNA.

3. Budowy Panteonu Narodowego, gdzie z należnymi honorami pochowamy naszych Bohaterów.

Forum Młodych PiS Warszawa zbiera aktywnie podpisy rodaków pod apelem w stolicy. Byliśmy już na Starym Mieście, przy Syrence, przy stadionie Legii Warszawa, przy Metrze Centrum, a także przy fontannach i wielu innych miejscach skupiających ludzi. Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy złożyli podpis pod petycją. Na koniec pragnę skończyć refrenem pieśni Leszka Czajkowskiego poświęconej Żołnierzom Wyklętym.

Zanim ostatni pójdzie z Was
W niebieskiej partyzantce służyć,
Wszyscy staniemy jeszcze raz.
Może historia się powtórzy…

Karol Jankowski – Forum Młodych PiS

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.