Foto: Lukas Plewni /Policja

Czyżby program socjalny 500+ prowadził do degeneracji społeczeństwa? Policja notuje coraz więcej interwencji z powodu libacji alkoholowych rodziców, którzy otrzymali pieniądze od państwa.

Przykładem jest tu 114-tysięczny Włocławek.

„Drastycznie wzrosła u nas liczba interwencji związanych z nadużywaniem alkoholu. Część rodziców po prostu się upija. Kiedy porównaliśmy daty tych interwencji z harmonogramem wypłat 500+, to niestety okazało się, że do tych zdarzeń dochodzi zaraz po wypłacie pieniędzy” – powiedział dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie we Włocławku Piotr Grudziński, i dodał: „Tych sytuacji będzie coraz więcej. Sami kuratorzy sądowi już mówią, że już od bardzo dawna nie mieli jeszcze tylu zdarzeń, ile mają teraz. Widzimy to zresztą sami, bo wszystkie miejsca w naszych placówkach opiekuńczo-wychowawczych są już przepełnione”.

Okazuje się, że coraz więcej dzieci odbieranych jest rodzicom i trafia do ośrodków wychowawczych. Czy sytuacja ta może dziwić? Czyżby rządzący nie zdawali sobie sprawy z tego, że tak właśnie działa socjal – prowadzi do degeneracji?

We Włocławku, który szybko się wyludnia, gdyż w ciągu 10 lat od wejścia Polski do UE liczba mieszkańców w mieście spadła o 5 %, poziom bezrobocia jest jednym z najwyższych w kraju i wynosi ponad 17 %.

 

mn

10 KOMENTARZE

 1. Do “Patriota”
  Widać że jesteś typowym narodowym socjalistą, ale chyba nie pasuje ci jak ktoś tak ciebie nazywa skoro zaraz wyzywasz od szmaciarzy.

  Nie mam zamiaru odnosić się do większości wypowiedzi bo i tak co bym nie napisał to ty nadal będziesz obstawiał uparcie przy tym że państwo ma się wszystkim zajmować, począwszy od wychowania dzieci a kończąc na gospodarce.

  “Ja również jestem za wolnym rynkiem i ograniczeniem socjalu ale jak już to wielokrotnie pisałem, czy tego chcemy czy nie, dopóki nie zarabiamy po 10-20 tysięcy miesięcznie dopóty socjal nawet na niskim poziomie będzie potrzebny.”
  Wyprowadzę cię z błędu, nie jesteś za wolnym rynkiem. Poczytaj trochę o ekonomii to może się czegoś dowiesz bo teraz łykasz to co ci pis powie.
  Na koniec dodam tylko że podnoszenie podatków nie zawsze równa się wzrostowi wpływów do budżetu państwa (Krzywa Laffera) więc zanim zaczniesz znowu gadać o opodatkowywaniu kogoś to się zastanów nad tym dwa razy.
  Przykłady:
  http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/wplywy;z;vat;jeszcze;nigdy;nie;byly;tak;niskie;rzad;sie;mylil,69,0,1477189.html
  http://natemat.pl/93617,po-podwyzce-akcyzy-na-papierosy-strata-budzetu-wyniesie-1-mld-zl-dlatego-rzad-znowu-ja-podniesie
  http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/akcyza-od-papierosow-i-wodki-rzad-liczy-ile,223,0,1743583.html
  Jak już tak pis tak chce pomóc biednym, to dlaczego już teraz nie podniesie kwoty wolnej od podatku.
  http://niewygodne.info.pl/gify2/fiskalna-paranoja-466.jpg
  http://niewygodne.info.pl/gify/kwota-wolna-450.gif

  Bez odbioru.

  Nie pozdrawiam.

  0

  0
  • Naucz się czytać ze zrozumieniem mój drogi. Burzysz się bo brakło Ci argumentów?

   Nazwałem Cię szmaciarzem nie dlatego, że inaczej myślisz a dlatego, że pier*olisz bzdury o “zaradności” obrażając w ten sposób mnóstwo ludzi podczas gdy sam zapewne do wielkich “zdobywców” tego świata nie należysz.

   Gdzie napisałem, że Państwo ma się wszystkim zajmować “począwszy od wychowania dzieci a kończąc na gospodarce”? Kolejne kłamstwo.

   I wreszcie tak, jestem za wolnym rynkiem, wiem doskonale o co chodzi, czytałem trochę o ekonomii. Wydaje mi się nawet, że więcej niż Ty, sądząc po Twoich wypowiedziach.

   I przeczytaj jeszcze raz dokładnie w jakim kontekście pisałem o podniesieniu podatku a nie wciskaj po raz kolejny ludziom kitu.

   CZYTANIE ZE ZROZUMIENIEM TO PODSTAWA w każdej dyskusji w internecie. Proponuję trochę tą umiejętność poćwiczyć bo jak widać masz z nią spore problemy.

   Pozdrawiam

   0

   0
 2. A kto z krytykujących 500+ NIGDY nie korzystał ze środków publicznych:
  – zasiłków dla bezrobotnych),
  – szkoleń/kursów/dotacji z Urzędu Pracy,
  – dopłaty do mieszkań (MDM, itp.),
  – zniżek jako dziecko np. na bilety,
  – i cała masa innych
  Tak korzystam z 500+ czy to coś złego. Ale nie miałbym nic przeciwko likwidacji WSZYSTKICH ULG I PRZYWILEJÓW (w tym 500+), bo to zawsze obciąża społeczeństwo, a tylko nieliczni korzystają, a niektórzy nigdy, nawet gdyby chcieli. Jestem za równym wiekiem emerytalnym DLA WSZYSTKICH (górników, policjantów, strażaków, itd.), wszak starszy Policjant czy strażak nie musi brać udziału w akcji, są etaty przy biurku, na dyżurach, przy szkoleniu nowych, it.

  41

  0
 3. Służba zdrowia powinna być płatna, a wyłudzanie pieniędzy z ubezpieczenia to przestępstwo, i nijak się ma do służby zdrowia. Jeśli jedna rodzina dostaje 1500 za rozmnażanie się, a ktoś inny musi cały miesiąć za 1500 pracować, to czy to nie jest patologia? Te pieniądze nikomu nie pomagają, tylko uzależniają jeszcze bardziej od pomocy państwa. Ci ludzie prawdopodobnie już nigdy nie znajdą sobie pracy, i jaki przykład dostają dzieci? Wychowuje się kolejne roszczeniowe pokolenia, które – tak jak rodzice – będą rozmnażać się bez opamiętania powiększając tylko rozmiar nędzy.

  11

  40
  • Tak się składa, że dzięki tym 1500 zł matka mogła zostać w domu opiekować się dziećmi bo sama w pracy zarabiała 800 zł. Ojciec w dalszym ciągu normalnie pracuje bo za 1500 utrzymać 6 osobowej rodziny za bardzo się nie da.

   Służba zdrowia powinna być płatna, prawda. Stworzyłoby to konkurencję, wg. mnie lepiej by to wyglądało niż obecnie. To fakt. Pozwól w takim razie na pytanie. Za ile zabiegów w szpitalu, u dentysty itd w swoim życiu zapłaciłeś sam gotówką a nie robiłeś tego na NFZ? Nie musisz odpowiadać bo znając życie, odpowiesz, że wszystko robiłeś za pieniądze, ja Ci i tak nie uwierzę i będzie kłótnia. Nie mniej jednak zastanów się nad tym.

   Punkt drugi. Wyłudzenie jest przestępstwem ale co z tego? Nawet jak takiego przestępcę uda się złapać to często gęsto pieniędzy się nie odzyskuje czyli płacimy za to my jako klienci czy czasem jako naród. Tak więc ubezpieczeń i kredytów nie powinno być bo ktoś to wykorzystuje żeby się wzbogacić?

   Ma się to tak do służby zdrowia jak i do tego komentarza, że to 500+ odpowiada za patologię.

   “jedna rodzina dostaje 1500 za rozmnażanie się”. TO ZACZNIJ SIĘ I TY TUMANIE ROZMNAŻAĆ I TEŻ DOSTANIESZ PIENIĄDZE!!!!!!!

   Wybacz za obrazę ale jak mnie wkurza takie pier*olenie to sobie sprawy nawet nie zdajesz. “Zrób” sobie 4 dzieci i zobaczymy czy te 1500 złotych to taka kupa kasy. Ile Ty masz lat? 15? Rodzice całe życie Ci na wszystko dają pieniądze? Nie masz widać bladego pojęcia ale pierwszy komentujesz.

   500+ to nie jest zapomoga, to nie jest wyrzucenie pieniędzy w błoto. TO JEST INWESTYCJA W PRZYSZŁOŚĆ NARODU POLSKIEGO! Gdyby ludzie w Polsce więcej się rozmnażali to taki program nie byłby potrzebny. Za 10-15 lat chcesz mieć u nas sytuację z niemiec? Jak Polaków w Polsce zostanie 20 mln wtedy będziesz chciał działać? Jak nas zaczną zalewać obce narody? Jak nie będzie miał kto pracować?

   500+ to najlepiej zainwestowane pieniądze z podatków w ciągu ostatnich kilku dekadach!

   “Ci ludzie prawdopodobnie już nigdy nie znajdą sobie pracy”

   Pijesz alkohol? Znaczy zostaniesz alkoholikiem, ćpunem, idiotą stojącym pod sklepem i żebrającym o 10 groszy na piwo! Na tej właśnie zasadzie jest Twój argument.

   Mówimy o narodzie Polskim a nie o arabach, czarnych czy innych. To raz. Dwa. Jak już wyżej napisałem, to nie są takie pieniądze dzięki którym da się w Polsce spokojnie wyżyć! Jest już kolejny artykuł mówiący o Kielcach gdzie z powodu “przepijania” pieniędzy z 500+ zamierzają zamienić pieniądze na bony spożywcze bez możliwości zakupu używek. Projekt nie jest doskonały ale z czasem go dopracują. Lepsze to niż dalej wypinać się na rodziny wielodzietne. Dlaczego one musiały ponosić koszty dbania o rozwój narodu Polskiego? Na całym świecie działa taka polityka pro-rodzinna tylko u nas nie.

   I nie jest to kwestia roszczeniowości czy uczenia ludzi życia na zasiłkach a właśnie pomoc w zapewnieniu jakiegoś przynajmniej minimalnego standardu życia tym którzy biorą na swoje barki ciężar zapewnienia ciągłości narodowi Polskiemu.

   Pozdrawiam

   43

   7
   • “TO ZACZNIJ SIĘ I TY TUMANIE ROZMNAŻAĆ I TEŻ DOSTANIESZ PIENIĄDZE!!!!!!!”
    Rozmnażać się tylko po to żeby dostać pieniądze, szkoda słów…

    Wiesz, niektórzy mają trochę większe ambicje niż “narobienie” dzieci a potem branie kasy od państwa na nie (czy. podatników którym w podatkach/składkach zabiera się ponad połowę wypracowanych pieniędzy).

    Zamiast dawać, po prostu lepiej byłoby mniej zabierać.

    “Wybacz za obrazę ale jak mnie wkurza takie pier*olenie to sobie sprawy nawet nie zdajesz. „Zrób” sobie 4 dzieci i zobaczymy czy te 1500 złotych to taka kupa kasy.”
    Każdy odpowiedzialny człowiek powinien wiedzieć ile dzieci da radę utrzymać. Nie widzę powodu dla którego wszyscy mieliby się składać na nie swoje dzieci, tym bardziej że część młodych ludzi zanim zdecyduje się na dziecko woli najpierw odłożyć trochę pieniędzy na mieszkanie i jakiś start dla tego dziecka.

    Już o zadłużeniu Polski (Polaków no bo wszyscy to będziemy spłacać) nie chcę wspominać, za 20-30 lat urodzone teraz dzieci będą mogli podziękować swoim rodzicom za taki “prezent” do spłacania.

    “500+ to nie jest zapomoga, to nie jest wyrzucenie pieniędzy w błoto. TO JEST INWESTYCJA W PRZYSZŁOŚĆ NARODU POLSKIEGO!”
    Mamy przykład Niemiec i innych krajów zachodnich gdzie podobne programy nie przyniosły oczekiwanych rezultatów (no może nie wliczając w to przybyszy z bliskiego wschodu i Afryki północnej bo oni “robią” dużo dzieci i potem całkiem nieźle żyją na koszt podatnika).

    10

    40
    • “Rozmnażać się tylko po to żeby dostać pieniądze, szkoda słów…”
     Ja tego nie powiedziałem. Tak uważa osoba z powyższego posta, że ci ludzie się rozmnażali po to tylko żeby brać socjal.

     “Wiesz, niektórzy mają trochę większe ambicje niż „narobienie” dzieci a potem branie kasy od państwa na nie (czy. podatników którym w podatkach/składkach zabiera się ponad połowę wypracowanych pieniędzy).”
     Wiele rodzin które się załapały na ten program mają dzieci o wiele dłużej niż on działa także nie wiem po co to pieprzenie o ambicji. Tutaj nie jest kwestia ambicji a wygody. Coraz mniej ludzi wchodzi w związki małżeńskie, coraz mniej ludzi decyduje się na więcej niż 1 dziecko ze względu na wygodę a nie dlatego, że są “ambitni”. Nie wiem co ambicja ma do tego dodatku. O braku ambicji i życiu na koszt państwa możesz powiedzieć o ludziach którzy teraz mając świadomość, że jest 500+ zaczną masowo płodzić dzieci, nie pracując i siedząc na socjalu. Chociaż jeżeli tych pieniędzy przepijać nie będą to i tak jest to warte zachodu.

     “Zamiast dawać, po prostu lepiej byłoby mniej zabierać.”
     Przyjdzie czas i na to. Póki co jak już wielokrotnie pisałem, Polska jest zadłużona na wiele bilionów złotych. Najpierw trzeba zapewnić poprzez inwestycje, jakiekolwiek źródło pewnego dochodu, wtedy będzie można myśleć o obniżeniu podatków. Nic za darmo. Takie jest życie.

     “Każdy odpowiedzialny człowiek powinien wiedzieć ile dzieci da radę utrzymać. Nie widzę powodu dla którego wszyscy mieliby się składać na nie swoje dzieci, tym bardziej że część młodych ludzi zanim zdecyduje się na dziecko woli najpierw odłożyć trochę pieniędzy na mieszkanie i jakiś start dla tego dziecka.”
     No i właśnie dzięki takiemu rozumowaniu przyrost naturalny w Polsce jest na tak tragicznym poziomie. Z resztą nie tylko w Polsce a generalnie w europie. Dziwnym jest, że tacy uchodźcy siedząc na zasiłkach potrafią w europie mieć po kilka czy wręcz kilkanaście dzieci i oni jakoś żyją a biali europejczycy tego nie potrafią. Jak już wyżej napisałem, tu nie chodzi o ambicję czy odpowiedzialność a o wygodę. Często gęsto to właśnie ci biedniejsi mają więcej dzieci niż ci bogaci. Tak więc nie widzę powodu dla którego ci bogaci czy wygodni nie powinni za swoją wygodę zapłacić. Nie wiem do czego nawiązałeś z tymi “młodymi ludźmi odkładającymi na mieszkanie” więc do tego się odnosił nie będę.

     “Już o zadłużeniu Polski (Polaków no bo wszyscy to będziemy spłacać) nie chcę wspominać, za 20-30 lat urodzone teraz dzieci będą mogli podziękować swoim rodzicom za taki „prezent” do spłacania.”
     Pisałem to już wielokrotnie więc pozwolę sobie po prostu skopiować swoją wypowiedź z innego artykułu:
     Audyt nowych władz wykazał straty państwa Polskiego za rządów po-psl w wysokości około 340 mld złotych przez 8 lat co daje nam 42 mld złotych rocznie. Straty naszego kraju wynikające z oszustw podatkowych zagranicznych korporacji na które mieli przyzwolenia od rządu złodziei wg zagranicznej instytucji wynoszą nawet 100 mld złotych rocznie. Straty narodu Polskiego na przewałach na podatku VAT w samym tylko 2015 roku wyniosły 80 mld złotych.

     Podsumuję to specjalnie dla Ciebie. W ten czy w inny sposób Polska na rządach tych zdrajców i złodziei z po-psl traciła rocznie 222 mld złotych. ROCZNIE!

     Tak więc program 500+ ze swoimi nawet 20 mld rocznie jest spokojnie do pokrycia bez powiększania jakiegokolwiek zadłużenia. Wystarczy jedynie wyprostować wiele spraw które poprzedni rząd sprzedawczyków, złodziei i zdrajców zapoczątkował.

     “Mamy przykład Niemiec i innych krajów zachodnich gdzie podobne programy nie przyniosły oczekiwanych rezultatów”
     Tyle, że tam problemem jest dokładnie to samo co i u nas u tych bogatszych czyli WYGODNICTWO! U nich ludzie zarabiają dużo pieniędzy normalnie w pracy więc te kilkaset euro od państwa na większą ilość dzieci zwyczajnie nie było im potrzebne ani się nie kalkulowało biorąc pod uwagę “wysiłek” jaki w wychowanie dziecka trzeba włożyć. U nas z racji tego, że ludzie niewiele zarabiają, ten program naprawdę może się sprawdzić.

     Mam nadzieję, że pomoże Ci to spojrzeć pod nieco innym kątem na tą sprawę.

     Pozdrawiam

     40

     6
     • “O braku ambicji i życiu na koszt państwa możesz powiedzieć o ludziach którzy teraz mając świadomość, że jest 500+ zaczną masowo płodzić dzieci, nie pracując i siedząc na socjalu. Chociaż jeżeli tych pieniędzy przepijać nie będą to i tak jest to warte zachodu.”
      I właśnie czy nie o to chodziło pisowi żeby ludzie za pieniądze robili dzieci? Od początku było mówione że jest to program program prodemograficzyny, jednak tak nie jest bo gdyby taki był to dawali by kasę tylko na dzieci które urodzą się po wprowadzeniu tego programu. Jest to najzwyczajniej w świecie program socjalny za który pis “kupił” sobie wyborców no bo kto teraz z tej pseudo opozycji w sejmie waży się przed wyborami powiedzieć z o likwidacji 500+? Nikt, po i inne będą chcieli dawać po 1000zł byle dorwać się do koryta. Dodam jeszcze tylko: Czym skorupka za młodu nasiąknie, tym na starość trąci.

      “Najpierw trzeba zapewnić poprzez inwestycje, jakiekolwiek źródło pewnego dochodu, wtedy będzie można myśleć o obniżeniu podatków. Nic za darmo. Takie jest życie.”
      O jakich Ty inwestycjach piszesz? Kiedy ludzie w końcu zrozumieją że rząd nie ma własnych pieniędzy, mają tylko te które zabiorą obywatelom w podatkach.

      “No i właśnie dzięki takiemu rozumowaniu przyrost naturalny w Polsce jest na tak tragicznym poziomie. Z resztą nie tylko w Polsce a generalnie w europie. Dziwnym jest, że tacy uchodźcy siedząc na zasiłkach potrafią w europie mieć po kilka czy wręcz kilkanaście dzieci i oni jakoś żyją a biali europejczycy tego nie potrafią. Jak już wyżej napisałem, tu nie chodzi o ambicję czy odpowiedzialność a o wygodę. Często gęsto to właśnie ci biedniejsi mają więcej dzieci niż ci bogaci.”
      Zaraz powiesz że Polki rodzą w Wielkiej Brytanii więcej dzieci przez social. 😀 Przede wszystkim trzeba na gospodarkę, ale nie mówię o tworzeniu państwowych firm które będą obsadzone kolesiami, chodzi między innymi o uproszczenie prawa i zmniejszenie opodatkowania pracy poprzez likwidację/zmniejszenie niektórych podatków.

      “Tak więc nie widzę powodu dla którego ci bogaci czy wygodni nie powinni za swoją wygodę zapłacić.”
      Typowe myślenie socjalistów, byleby komuś zaradniejszemu dowalić. Czy na prawdę chcesz komuś na plecy zrzucać dodatkowy ciężar tylko dlatego że nie ma dzieci?

      “Audyt nowych władz wykazał straty państwa Polskiego za rządów po-psl w wysokości około 340 mld złotych przez 8 lat co daje nam 42 mld złotych rocznie. Straty naszego kraju wynikające z oszustw podatkowych zagranicznych korporacji na które mieli przyzwolenia od rządu złodziei wg zagranicznej instytucji wynoszą nawet 100 mld złotych rocznie. Straty narodu Polskiego na przewałach na podatku VAT w samym tylko 2015 roku wyniosły 80 mld złotych.”
      Audyt miał raczej na celu pokazanie jaka to poprzednia władza była zła, o ile za 4 lata władza się zmieni to nowy rząd zrobi audyt i wyjdzie podobnie. Im mniej państwa w gospodarce tym lepiej. Gdyby u nas było tak cudownie to firmy nie wyprowadzały by ogromnych pieniędzy. Już nawet nie wiem czy ten podatek od hipermarkrtów obowiązuje, ale takie rzeczy powodują tylko więcej kombinatorstwa bo jak widać było, niektóre zagraniczne firmy się nie załapały (bodajże MediaMarkt) przez fakt że każdy sklep mają zarejestrowany jako osobną działalność gospodarczą a np. jakaś polska sieć już się załapała na ten podatek. Zamiast tak kombinować wystarczyłoby zrobić coś co proponował bodajże Kukiz czyli 1% obrotowy dla wszystkich i w zamian za to zlikwidować podatek CIT przy którym jest właśnie to kombinowanie. I jeszcze zapamiętaj sobie że nie ma podatków których nie można przerzucić na klienta, w ostatecznym rozrachunku zapłacimy wszyscy a zagraniczne korporacje nadal będą swoje zarabiały.

      “Tak więc program 500+ ze swoimi nawet 20 mld rocznie jest spokojnie do pokrycia bez powiększania jakiegokolwiek zadłużenia. Wystarczy jedynie wyprostować wiele spraw które poprzedni rząd sprzedawczyków, złodziei i zdrajców zapoczątkował.”
      Zadłużenie trzeba już w tej chwili redukować a nie cieszyć się że może 500+ nie wpłynie na nie negatywnie. (w co osobiście nie wierzę) Co roku w zusie jest 50 mld deficytu i rząd to pokrywa z budżetu państwa. Jesteśmy w tak złej sytuacji finansowej że nie możemy sobie pozwolić na dokładanie kolejnych wydatków w postaci programów socjalnych. Z tym uszczelnianiem to jeszcze zobaczymy jak będzie, jak na razie to słyszę głównie o wprowadzaniu nowych podatków (ostatnio jakiś podatek na wodę).

      “Mam nadzieję, że pomoże Ci to spojrzeć pod nieco innym kątem na tą sprawę.”
      Jestem za wolnym rynkiem i ograniczeniem socjalu więc nic z tego, dalej będę uważał to za zły pomysł. Z resztą, co ja mogę zrobić, będzie tak jak Ty tego chcesz bo u władzy jest pis. O efektach tych wszystkich programów przekonamy się za kilka/kilkanaście lat.

      0

      0
     • “I właśnie czy nie o to chodziło pisowi żeby ludzie za pieniądze robili dzieci? Od początku było mówione że jest to program program prodemograficzyny, jednak tak nie jest bo gdyby taki był to dawali by kasę tylko na dzieci które urodzą się po wprowadzeniu tego programu. Jest to najzwyczajniej w świecie program socjalny za który pis „kupił” sobie wyborców no bo kto teraz z tej pseudo opozycji w sejmie waży się przed wyborami powiedzieć z o likwidacji 500+? Nikt, po i inne będą chcieli dawać po 1000zł byle dorwać się do koryta. Dodam jeszcze tylko: Czym skorupka za młodu nasiąknie, tym na starość trąci.”

      Nie, nie chodzi o to, żeby ludzie za pieniądze robili dzieci ale żeby nabrali odwagi do zakładania rodzin. W tej chwili każdy się boi bo nie wie czy da radę zarobić na tyle, żeby dziecku zapewnić godne życie.

      Jest to program pro-demograficzny. Dlaczego rodziny wielodzietne nie miałyby tych pieniędzy również otrzymać? Ponoszą koszty utrzymania dużej rodziny? Ponoszą. Więc w czym widzisz problem?

      Jakie ma znaczenie co “po” i “po bis” (nowoczesna) będą chciały dawać. Ludzie głupi nie są. Skoro bombardowali pomysł PiSu na długo jeszcze przed jego wprowadzeniem to ludzie takiej hipokryzji z ich strony nie kupią.

      Z tą skorupką to kompletnie nie na miejscu i kompletnie nie trafione.

      “O jakich Ty inwestycjach piszesz? Kiedy ludzie w końcu zrozumieją że rząd nie ma własnych pieniędzy, mają tylko te które zabiorą obywatelom w podatkach.”

      O inwestycjach chociażby w przemysł. Wiem doskonale, że rząd nie ma własnych pieniędzy ale używając tych które od nas wyciąga i wprowadzając do tego odpowiednie ustawy może przyspieszyć rozwój poszczególnych gałęzi chociażby przemysłu. Jeżeli za czasów po-psl wszystko rozsprzedali, podobijali to teraz trzeba inwestować pieniądze po kolei żeby to wszystko stopniowo odbudować.

      “Zaraz powiesz że Polki rodzą w Wielkiej Brytanii więcej dzieci przez social. Przede wszystkim trzeba na gospodarkę, ale nie mówię o tworzeniu państwowych firm które będą obsadzone kolesiami, chodzi między innymi o uproszczenie prawa i zmniejszenie opodatkowania pracy poprzez likwidację/zmniejszenie niektórych podatków.”

      Nie, nie rodzą przez socjal. Nie mniej jednak decydują się na dzieci częściej mając zapewnioną pracę i stałą pensję. A to robi ogromną różnicę. Po części socjal jest również za to odpowiedzialny.

      Z uproszczeniem prawa i zmniejszeniem opodatkowania pracy się w pełni zgodzę. O ile ze zmniejszeniem podatków może być różnie w tej chwili o tyle uproszczenie prawa jakieś tam się szykuje. Jest artykuł o uproszczeniach które zamierza wprowadzić Morawiecki dla małych i średnich firm.

      “Typowe myślenie socjalistów, byleby komuś zaradniejszemu dowalić. Czy na prawdę chcesz komuś na plecy zrzucać dodatkowy ciężar tylko dlatego że nie ma dzieci?”

      Zaradniejszemu? Taki jesteś zajebiście obrotny, dorobiłeś się milionów w Polsce, masz 10 dzieci bo Cię stać? Bo ja znam mnóstwo ludzi którzy zapieprzają po 12-14 a nawet i po 16 godzin żeby wiązać komuś z końcem. Stań szmaciarzu przed nim twarzą w twarz i powiedz mu, że nie jest zaradny.

      To jakie są obecnie realia w Polsce nie jest winą tych ludzi na dole którzy chcą po prostu pracować, zarobić godne pieniądze za swoją pracę, założyć rodzinę, kupić dom, samochód. Po prostu w spokoju żyć. Nawet nie w dobrobycie ale w normalnym standardzie. To nie zaradniejsi w Polsce od lat zarabiają większe pieniądze a skur*ysyny które kradną i gnoją każdego kogo mogą żeby jego kosztem się dorobić. Więc przestań mi pie*dolić o zaradności.

      I tak, chcę dowalić komuś kto jest na tyle wygodny, że nie chce dzieci mimo, że go na to stać. Ba, jeszcze bym specjalny podatek takim ludziom dołożył. Skoro są częścią jakiegoś społeczeństwa a w tym wypadku narodu Polskiego to dlaczego mają nie brać odpowiedzialności za grupę w której się znajdują? Nie pasuje to wyjazd tam gdzie będą mieli lepiej. Po co w takim razie te całe “bzdury” z narodami, z rasami itd? Takie podejście jak Ty mają właśnie niemcy, holendrzy, francuzi, anglicy. Wszystkie państwa gdzie brak jest tożsamości narodowej a które obecnie są skazane na zagładę przez multi-kulti.

      Tak więc mając obraz tego co się dzieje na zachodzie z powodu niżu demograficznego takich wygodnych których stać a którym się nie chce zabrałbym bez większego zastanowienia.

      Co do audytu to nie tylko miał wykazać jaka władza była zła. po-psl nie pamiętam już nawet czy robili taki audyt czy nie. Wiadomym jest, że każda władza będzie narzekała na poprzednią. Tutaj chodziło o pokazanie skali tego całego złodziejstwa i przekrętów jakich sie poprzedni rząd dopuścił.

      “Zadłużenie trzeba już w tej chwili redukować a nie cieszyć się że może 500+ nie wpłynie na nie negatywnie. (w co osobiście nie wierzę) Co roku w zusie jest 50 mld deficytu i rząd to pokrywa z budżetu państwa. Jesteśmy w tak złej sytuacji finansowej że nie możemy sobie pozwolić na dokładanie kolejnych wydatków w postaci programów socjalnych. Z tym uszczelnianiem to jeszcze zobaczymy jak będzie, jak na razie to słyszę głównie o wprowadzaniu nowych podatków (ostatnio jakiś podatek na wodę).”

      Podałem wcześniej jakie były wydatki poprzedniego nie-rządu. Zmniejszając ilość tych przewałów itd wydatki państwa powinny się zmniejszyć o dziesiątki miliardów. Z zusem można i trzeba również zrobić porządek ale to wszystko wymaga czasu!!! Myślisz, że co, że wszystko naprawi się samo z dnia na dzień?

      Popatrz jaka tutaj wychodzi przewrotność z Twojej (i nie tylko z Twojej bo wielu mówi podobnie) strony. “Jesteśmy w tak złej sytuacji finansowej że nie możemy sobie pozwolić na dokładanie kolejnych wydatków w postaci programów socjalnych” a chwilę wcześniej pisałeś o obniżeniu podatków itd itp. Jedno nijak ma się do drugiego. Boom gospodarczy po obniżeniu podatków może i by nastąpił ale na pewno nie na przestrzeni roku czy dwóch lat. Jak w tym czasie miałoby to wszystko funkcjonować?

      Chciałbym jeszcze dorzucić do tego jedną rzeczy. Mianowicie, niby jesteśmy w złej sytuacji finansowej ale to tylko finanse. Jesteśmy również w bardzo złej sytuacji demograficznej a to jest akurat rzecz którą naprawia się dziesiątkami lat! Kiedy więc chciałbyś działać w tej kwestii? Jakby Polaków w Polsce zostało 20 mln, z czego połowa po 60? Kto by wtedy te finanse budował czy naprawiał? Wzrost demograficzny musi być w tej chwili na pierwszym miejscu jeżeli mamy w przyszłości liczyć na jakiekolwiek lepsze zmiany.

      “Jestem za wolnym rynkiem i ograniczeniem socjalu więc nic z tego, dalej będę uważał to za zły pomysł. Z resztą, co ja mogę zrobić, będzie tak jak Ty tego chcesz bo u władzy jest pis. O efektach tych wszystkich programów przekonamy się za kilka/kilkanaście lat.”

      Ja również jestem za wolnym rynkiem i ograniczeniem socjalu ale jak już to wielokrotnie pisałem, czy tego chcemy czy nie, dopóki nie zarabiamy po 10-20 tysięcy miesięcznie dopóty socjal nawet na niskim poziomie będzie potrzebny.

      I przyznaję Ci na koniec rację, “O efektach tych wszystkich programów przekonamy się za kilka/kilkanaście lat.”

      Pozdrawiam

      0

      0
 4. No kurde, ale nie można tego traktować przez pryzmat patologii! Patrząc w ten sposób, służba zdrowia powinna być płatna, ubezpieczenia powinny być tak obostrzone, żeby nikt nie mógł dostać pieniędzy, zwrot uszkodzonych butów do sklepu nie powinien mieć miejsca itd itp. Dlaczego? Bo ile w służbie zdrowia jest nadużyć za które płacimy (leczenie pijaków, narkomanów itd!). Ile ludzi wyłudza ubezpieczenia, kredyty itd za które płacimy później my wszyscy jako klienci? Ile oszustów kantuje przy zwrotach ubrań w sklepach? Itd.

  Zawsze znajdą się ludzie którzy wykorzystują system w ten czy inny sposób! Nie można teraz pisać, że to “500+” odpowiada za patologię! Pisałem już o tym wcześniej na innym portalu. Powinni wprowadzić kilka obostrzeń do tego programu. Jeżeli tak jak np we Włocławku czy to kuratorzy czy policja widzi kto te pieniądze przepija a dzieci lądują w ośrodkach opiekuńczych, powinno to zostać odnotowane i udział w programie zostać wycofany. To nie jest trudne do zrobienia.

  Swoją drogą dlaczego nie pisze się nigdzie o tysiącach rodzin którym ten program praktycznie ratuje życie czy zapewnia minimalny standard życia dzieciom? Mało takich rodzin jest? Sam osobiście znam 6 rodzin które otrzymują to wsparcie. 4 z nich mieszkają na wsi z czego jedna w skrajnej biedzie. Żadnej patologii z powodu tych pieniędzy tam nie ma mimo, że jedna rodzina dostaje 1500 zł.

  Tak więc nie patrzmy na ten program z perspektywy patologii a z perspektywy tych potrzebujących. Jak już napisałem, ludzie wykorzystujący system zawsze się znajdą ale to nie dla nich ten program został stworzony.

  Pozdrawiam!

  73

  9

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.