Agencja Mienia Wojskowego czyści swoje magazyny. Sprawny i w bardzo dobrym stanie wojskowy sprzęt można nabyć w na prawdę okazyjnej cenie. We Wrocławiu amatorzy militariów mogli kupić wojskowe samochody terenowe, ciężarówki, ale też klarnet, obój, saksofon i organy. Niewątpliwie była to wyjątkowa licytacja oraz bardzo zróżnicowana. Tym razem AMW ogłosiła przetarg na sprzedaż ponad 100 przedmiotów. Oprócz typowego asortymentu, jak odzież wojskowa czy samochody, można było nabyć także pakiet 187 m3 drewna wycinkowego.

 

Pieniądze przeznaczono na szczytny cel 

  Warto również wspomnieć, że zyski ze wszystkich wyprzedaży i przetargów mienia powojskowego Agencja przekazuje na Fundusz Modernizacji Sił Zbrojnych. Wszyscy  pracownicy AMW mocno przykładają się do tworzenia atrakcyjnych ofert. Doskonałym dowodem na to jest nowa akcja “Wszystko w twoich rękach”. Jak opowiada Małgorzata Weber z Agencji Mienia Wojskowego; “To nasza najnowsza kampania. Chcemy docierać z naszym mieniem ruchomym do wszystkich i w nieco mniej sztampowy sposób, niekoniecznie na modłę wojskową.”

Źródło : finanse.wp.pl

 

Perły Polskiej motoryzacji w super cenach 

Sporo osób zainteresowanych i skuszonych całą kampanią zjawiło się w środę w AMW we Wrocławiu, gdzie otwarto oferty na wystawiony sprzęt. warto dodać, iż ceny wywoławcze wahały się od 150 zł za pokrowce na manierki do 20 tys. zł za wspomniany pakiet drewna. Jak zwykle jednak, największym zainteresowaniem cieszyły się wojskowe pojazdy. Cena wywoławcza ciężarówek star zaczynała się już od 4 tys. zł, z kolei samochód terenowy marki honker został wystawiony za 8 tys. zł.

Źródło : superbis.se.pl 

 

Ciekawym pojazdem była również sanitarka, stworzona na bazie tarpana, na którą trzeba było mieć co najmniej 6 tys. zł. Ostatecznie trzy samochody Star-200 zostały sprzedane tylko nieco drożej od ceny wywoławczej. Dwa za 4122 zł, a trzeci za 4502 zł. Autobus Autosan H-10 za 12 tys. zł nie znalazł nowego właściciela. Podobnie stało się z Honkerem, jak i tarpanem. Z całą pewnością wszyscy kupcy ciężarówek, marki Star muszą być zadowoleni, gdyż nie wiele osób zdecydowało się na licytację tych właśnie pojazdów. Niewątpliwie, gro osób skorzystało z okazji.

 

Źródło : pinterest.com

 

Sprzęt medyczny oraz unikalne instrumenty muzyczne 

AMW wystawiła na sprzedaż także sprzęt medyczny w specjalnych pakietach. Wszyscy, którzy marzą o założeniu zespołu muzycznego, mogli też kupić klarnety, puzon już za 600 zł, saksofon, również w tej cenie oraz  elektroniczne organy za zaledwie 200 zł. Nabyć można było również butle do tlenu, kule łokciowe, aparat do sztucznego oddechu, pasy noszowe i inne zestawy medyczne. Z kolei bardzo ostro licytowano pakiet zawierający 500 peleryn-namiotów koloru khaki wraz z omasztowaniem do tego niezwykłego sprzętu.
Cena wywoławcza 9 tys. zł została ostatecznie podbita aż do 11,3 tys. zł.
Wszyscy, którzy spóźnili się i nie dotarli na licytację nie muszą się martwić. AMW w ostatnich latach zmieniła swą politykę odnośnie wyprzedaży sprzętu. Już w zeszły roku zadebiutowała w sieci, gdzie można kupić niemal wszystko. Dokładnie w czerwcu 2018 został uruchomiony oficjalny sklep internetowy, w którym suma zamówień przekroczyła już milion zł. Również AMW, jak większość działa w mediach społecznościowych.

Źródło : AMW

 

Pozostałe działania AMW 

Warto również dodać, iż do zadań Agencji Mienia Wojskowego, prócz wyprzedawania starego sprzętu, należy też m. in. prowadzenie inwestycji budowlanych, zadania z zakresu zakwaterowania dla żołnierzy oraz zarządzania nieruchomościami. Do zakresu działań, zalicza się również realizacja programu “Tanie wczasy” dla wojskowych i ich rodzin, a także organizowanie międzynarodowego obozu młodzieżowego. W zasobach agencji znajduje się też mnóstwo nieruchomości, które odsprzedaje deweloperom czy dużym spółkom. Jednak najciekawszą spółką w ramach tej instytucji jest AMW Hotele. Jest to sieć, aż kilkunastu placówek w największych miastach na terenie całej Polski. Należy do nich także piękny Zamek Czocha.

 

Źródło : e-turysta.net

 

 

Zobacz również : https://parezja.pl/bedzie-bezpieczniej-na-drogach-nowe-przepisy-ue-dotyczace-samochodow/

 

 

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.