Minister_w_Kancelarii_Prezydenta_Sławomir_Nowak_(5828462416)Warszawski sąd apelacyjny zdecydował się uchylić wyrok sądu I instancji, w sprawie zatajenia przez Sławomira Nowaka drogiego zegarka w oświadczeniu majątkowym. Postępowanie w sprawie, zostało umorzone na okres próbny.

Sąd I instancji skazał Nowaka na 20 000 grzywny, twierdząc ponadto że

Oskarżony przyjął linię obrony, w której udawał mniej mądrego, niż jest w rzeczywistości. Oskarżony tłumaczył się, że nie miał świadomości że rzeczy osobiste powinny znaleźć się w oświadczeniu majątkowym. Od posłów wymaga się podwyższonych standardów, nie tylko umiejętności czytania i pisania.

Dziś sąd apelacyjny uchylił wcześniejszy wyrok. Nie oczyścił byłego ministra z zarzutów, ale zawiesił postępowanie na okres próbny który ma potrwać rok. Na decyzję sądu, wpłynąć miał fakt że dotychczas Nowak nie był karany. Teraz musi zapłacić zaledwie 5 000 zł grzywny.

To wypadek mniejszej wagi, dlatego w wyroku prawomocnym uwzględniono aspekty łagodzące. Takie występki jakich dopuścił się minister i poseł należy traktować  łagodniej – uzasadniał sąd.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.