Foto: Wydawnictwo M

Wielu z nas kojarzy szczegóły objawień maryjnych w Lourdes, czy Fatimie. Michael H. Brown w swojej książce „Ostatnia Godzina” przekonuje, że XX wiek był pełen podobnych wydarzeń na całym świecie i wyłaniało się z nich najczęście podobne, niepokojące przesłanie.

Foto: Wydawnictwo M
Foto: Wydawnictwo M

Nie tylko Francja, czy Portugalia były miejscami w których ludzie mogli obserwować jaśniejącą kobiecą postać. Autor przytacza przykłady takich wydarzeń m.in. z Egiptu, Filipin, ówczesnej Czechosłowacji, czy Związku Radzieckiego. W książce są przedstawione historie zarówno jednogłośnie potwierdzonych przez naukowców i Kościół objawień, jak i tych, co do których autentyczności można mieć wiele wątpliwości.

Książka Browna została po raz pierwszy wydana na początku lat 90. Z perspektywy czasu widać, że zawiera, oprócz słusznych wniosków, także sporo fałszywych tropów. Autor nie zawsze miał rację w odczytywaniu konsekwencji płynących z przesłań Matki Bożej powierzanych ludziom na całym świecie. Jednak z tej lektury wypływa bardzo ważny wniosek – modlitwa, szczególnie ta różańcowa, ma wielką moc i już wielokrotnie odsunęła od świata nieszczęścia. Z tego powodu myślę, że książka jest warta uwagi i bardzo dobrze, że Wydawnictwo M postanowiło ją w tym roku zaprezentować polskim czytelnikom.

Zdaję sobie sprawę, że we współczesnym świecie wiele osób powątpiewa w prawdziwość nadprzyrodzonych wydarzeń, szczególnie, jeżeli związane są z nauczaniem Kościoła katolickiego. Tym bardziej warto, żeby się zapoznali z „Ostatnią Godziną” Browna. Być może po tej lekturze utwierdzą się w swoim przekonaniu, że to czysta bujda, a może najdą ich wątpliwości i zaczną szukać dodatkowych informacji na ten temat. Każdy pretekst do pogłębiania swojej wiedzy o świecie jest dobry!

Z książką warto się zapoznać także dlatego, że wiele przytaczanych w niej faktów nie jest powszechnie znane. Po jej przeczytaniu jeszcze lepiej zdaję sobie sprawę z tego, jak media, pomijając niewygodne (dla ich wizji świata) fakty, kreują alternatywną, niekoniecznie prawdziwą, rzeczywistość.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.